fot. TT/ARiMR_GOV_PL

ARiMR: ostateczny termin składania oświadczeń ws. dopłat mija 8 czerwca

Tylko do 8 czerwca ARiMR będzie przyjmowała oświadczenia dot. dopłat bezpośrednich. To efekt wejścia w życie znowelizowanej ustawy o COVID-19, która przywraca bieg terminów – informuje Agencja.

W tym roku po raz kolejny rolnicy starający się o dopłaty bezpośrednie lub obszarowe mogą skorzystać z ułatwienia jakim jest możliwość złożenia oświadczenia potwierdzającego brak zmian w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w 2019 r.

Złożenie oświadczenia jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie płatności na rok 2020. Takie oświadczanie mogą składać rolnicy posiadający mniej niż 10 ha gruntów ornych i chcą się ubiegać o te same płatności.

Tegoroczna kampania rozpoczęła się 1 marca, jednak w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, od 31 marca zawieszony został bieg terminów.

16 maja weszły w życie przepisy przywracające bieg terminów, a co za tym idzie, zawieszony wcześniej termin na złożenie oświadczeń zostaje przywrócony. Ostatnim dniem na skuteczne złożenie oświadczenia będzie poniedziałek, 8 czerwca 2020 r.

Rolnicy, którzy nie złożą w przewidzianym terminie oświadczenia potwierdzającego brak zmian, mogą złożyć wniosek o przyznanie płatności, zarówno przez aplikacje eWniosekPlus, jak i w wersji papierowej. Termin składania wniosków upływa 15 czerwca 2020 r.

Jak poinformował rzecznik ARiMR Paweł Mucha, dotychczas Agencja otrzymała 212 tys. oświadczeń i 672 tys. e – wniosków, razem dostarczono ponad 893 tys. dokumentów. O dopłaty bezpośrednie ubiega się co roku ok. 1 mln 335 tys. rolników.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl