fot. pixabay.com

Spotkanie ws. narodowej strategii szczepień

W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda spotka się dziś z premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Tematem spotkania będzie narodowa strategia szczepień.

Niedługo szczepionka przeciwko COVID-19 pojawi się w Polsce i od razu rozpocznie się proces szczepień. Wcześniej wakcyna musi zostać dopuszczona na europejskim rynku medycznym, co ma się stać jeszcze w tym miesiącu.

– To oznacza, że kilka dni po decyzji szczepionka będzie mogła być dostępna w Polsce, będzie można zaszczepić pierwszych naszych rodaków – mówił Andrzej Duda.

Dziś w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda wraz z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim dyskutować będą nad strategią szczepień oraz kwestią logistyczną przedsięwzięcia.

– Prezydentowi zależy na tym, aby jego realizacja przebiegała w sposób możliwie transparentny i niebudzący wątpliwości wśród obywateli. To wymaga dobrej koordynacji i m.in. temu będzie służyć poniedziałkowe spotkanie – poinformował wczoraj Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Zgodnie z założeniem Narodowego Programu Szczepień, jako pierwsze zostanie zaszczepione środowisko medyczne. Następne w kolejności będą osoby, które znajdują się w wysokiej grupie ryzyka. Są to m.in. osoby starsze po 65 roku życia oraz te z chorobami przewlekłymi. W ostatnim etapie do szczepienia będą mogli przystąpić pozostali obywatele.

– Szczepimy się dla dobra wspólnego, dla dobra całego narodu – wskazał prof. Jarosław Pinkas.

Do Narodowego Programu Szczepień zgłosiło się w sumie 8319 zespołów realizujących szczepienia, a to pozwoli na wykonywanie blisko 3,5 mln szczepień miesięcznie. Szczepionki mają być darmowe i dobrowolne.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl