PAP/Lech Muszyński

Premier w Rokicinach: Życzę uczniom, by nowy rok nauki był pełen radości, otwarcia na świat, poszukiwania pasji i dobra

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w inauguracji roku szkolnego w Rokicinach w powiecie tomaszowskim. W przemówieniu wygłoszonym w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta życzył uczniom, by nowy rok nauki był pełen radości, otwarcia na świat, poszukiwania pasji i dobra. Szef rządu podkreślił, że są to wartości i ideały, które kształtują nie tylko życie jednostki, ale też życie całego narodu.

Premier Mateusz Morawiecki mówił też o różnych rządowych formach wsparcia edukacji m.in. rozwoju sportu w szkołach i wyposażenia pracowni przedmiotowych.

– Staramy się przede wszystkim rozwijać umysły dzieci poprzez „Laboratoria Przyszłości”, poprzez wielkie programy, które rozwijają szkołę od strony infrastrukturalnej, technicznej, pomocy naukowych, pomocy szkolnych. To wszystko tworzy przestrzeń infrastruktury technicznej, jakże ważnej dla wszystkich dzieci, dla młodzieży. Ale trzeba wspomnieć też o czymś, co zwłaszcza w Polsce, poza wielkimi miastami, tworzy możliwości i wyrównuje szanse – a więc nasze programy społeczne, które są skoncentrowane na dzieciach i młodzieży, takie jak Rodzinny Kapitał Opiekuńczy czy wkrótce 800 Plus albo wyprawka, która jest właśnie przygotowana z myślą o rozpoczęciu szkoły – wskazał szef rządu.     

Premier zwrócił też uwagę, że rząd sfinansował z budżetu państwa około 20 tysięcy psychologów, pedagogów specjalnych i logopedów dla uczniów.

Mateusz Morawiecki mówił, że dostęp do pomocy specjalistów dla dzieci i młodzieży jest niezwykle ważny, zwłaszcza po okresie pandemii koronawirusa.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl