PAP/Artur Reszko

Premier M. Morawiecki: Przez kryzys gospodarczy przejdziemy raczej suchą stopą

Premier Mateusz Morawiecki wyraził przekonanie, że przez kryzys gospodarczy przejdziemy raczej suchą stopą. Szef polskiego rządu przebywa w woj. podlaskim. Przed południem był w Bielsku Podlaskim.

Premier przekazał promesy na pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki mają być przeznaczone na inwestycje. Program zaproponował prezydent Polski Andrzej Duda.

Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Bielsku Podlaskim zwrócił uwagę na skalę wsparcia.

– W tym funduszem docieramy wszędzie, do każdego powiatu, bo to jest program, który pan prezydent Andrzej Duda zaproponował dla każdego powiatu i każdej gminy, każdej z 2277 gmin i każdego z 380 powiatów, na pożytek mieszkańcom. Oby on służył jak najlepiej, a z punktu widzenia gospodarczego oby był tym kołem zamachowym do wyjścia z tego kryzysu, który komentatorzy nazywają kryzysem stulecia. A mi się wydaje, że przejdziemy przez niego raczej suchą nogą, może troszeczkę taką umoczoną – mówił premier.

Łącznie powiaty i gminy w województwie podlaskim, z Funduszu Inwestycji Samorządowych mają dostać kwotę ok. 230 mln zł.

Ponad 43 mln zł z tej kwoty ma trafić do powiatów, a ponad 183 mln zł do gmin – poinformował Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku.

RIRM

drukuj