PAP/Marcin Bielecki

Prezydent A. Duda w miejscowości Łobez: W ciągu pięciu lat liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie zmniejszyła się o 1,2 mln

W ciągu pięciu lat liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie zmniejszyła się o 1,2 mln – mówił prezydent Andrzej Duda, który spotkał się z mieszkańcami miejscowości Łobez w województwie zachodniopomorskim.

– Jeden ruch w postaci programu 500 plus zredukował biedę wśród dzieci o ponad 90 proc. O ponad 90 proc! To jest prawdziwa polityka prorodzinna – akcentował Andrzej Duda.

– Od 2015 roku liczba ludzi w naszym kraju żyjących w skrajnym ubóstwie zmniejszyła się 1,2 mln. W skrajnym ubóstwie dzisiaj w Polsce żyje najmniej ludzi w naszej dotychczasowej historii – podkreślił prezydent RP.

– Ja proszę Państwa chcę, żeby ta polityka była kontynuowana, polityka odważnych inwestycji i dbania o człowieka, a nie polityka dziadostwa i dbania tylko o elitę – zaznaczył Andrzej Duda.

– Nie polityka napychania kieszeni tzw. salonowi, tzw. warszawce, czyli grupie najbogatszych ludzi, prominentnych, którzy się bogacili bardzo często kosztem reszty społeczeństwa – dodał prezydent.

– Ta polityka nigdy nie może wrócić. Polsce potrzebna jest polityka odważna, ambitna, ukierunkowana na człowieka, na rodzinę, na ochronę dzieci – mówił Andrzej Duda.

TV Trwam News

drukuj