fot. sxc.hu

Poznański sędzia znieważył prezydenta Andrzeja Dudę

Sędzia Jarosław Ochocki zamieścił w mediach społecznościowych wpis szkalujący Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Zachowaniem sędziego zajmie się Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych.

Sędzia nazwał Andrzeja Dudę ,,złym człowiekiem i marnym prezydentem”. Jarosław Ochocki oskarżył ponadto szefa państwa polskiego o to, że ,,zieje nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów”, a także, że szkodzi Polsce.

Prawnik Michał Jakóbczyk ocenił takie zachowanie za skandaliczne i niedopuszczalne oraz mówił o nadużyciu ze strony sędziego Jarosława Ochockiego.

– To jest oczywiście wypowiedź niedopuszczalna po pierwsze z tego względu, że jest to Prezydent RP i obraza prezydenta jest oczywiście karalna w świetle polskiego prawa, a po drugie mamy do czynienia z funkcjonariuszem publicznym, z osobą, która ma być niezawisła i nie powinna sobie pozwalać na tego typu wypowiedzi z tego tytułu, że przestaje być najzwyczajniej w świecie wiarygodna – powiedział Michał Jakóbczyk.

Sprawą sędziego Jarosława Ochockiego zajmie się Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych sędzia Przemysław Radzik.

Wobec poznańskiego sędziego wszczęto czynności wyjaśniające dotyczące publicznego znieważenia Prezydenta RP w mediach społecznościowych.  Rzecznik Dyscyplinarny podał w komunikacie, że wyczerpuje to ,,znamiona ściganego z urzędu przestępstwa art. 135 paragraf 2 Kodeksu karnego w związku z art. 12 paragraf 1 Kodeksu karnego”. Sędzia – jak podano – uchybił godności urzędu oraz zasadom etyki zawodowej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl