Prezydent A. Duda w orędziu: Pragnę zachęcić, by skorzystali Państwo ze swojego najważniejszego prawa – prawa wyborczego

Pragnę zachęcić, by skorzystali Państwo ze swojego najważniejszego prawa – prawa wyborczego. Postarajmy się, aby i tym razem padł rekord udziału Polaków w wyborach. Raz jeszcze udowodnijmy, jak bardzo cenimy sobie demokrację, jak bardzo zależy nam na dobrej przyszłości naszej Ojczyzny – powiedział w orędziu przed wyborami parlamentarnymi prezydent RP Andrzej Duda.

Andrzej Duda podkreślił w swoim wystąpieniu, że niedzielne wybory są bardzo ważne, gdyż dotykają kluczowych dziedzin życia Polaków.

– Przez wiele tygodni ugrupowania polityczne przedstawiały swoje programy i propozycje. Kandydaci na posłów i senatorów mówili o swoich osiągnięciach, podawali powody, dla których powinniśmy wybrać właśnie ich. Podczas moich licznych spotkań z Polakami często słyszę, że politycy powinni odnosić się do obywateli z szacunkiem, powinni dotrzymywać słowa i złożonych obietnic – akcentował prezydent RP.

Nasze głosy zadecydują o Polsce, o tym, w jakim kraju będą dorastały nasze dzieci – zaznaczył Andrzej Duda.

– Razem postanowimy, jak ma być podtrzymany wzrost gospodarczy, według jakich reguł dzielić środki publiczne, jak utrwalić bezpieczeństwo naszych domów i naszych granic, jak ochronić podstawowe wartości – powiedział.

Prezydent przypomniał, że w majowych wyborach padła rekordowa frekwencja wyborcza, biorąc pod uwagę głosowanie do Parlamentu Europejskiego. Zaapelował do Polaków o jeszcze liczniejszy udział w niedzielnych wyborach do Sejmu i Senatu.

– Teraz także pragnę zachęcić, by skorzystali Państwo ze swojego najważniejszego prawa – prawa wyborczego. Postarajmy się, aby i tym razem padł rekord udziału Polaków w wyborach. Raz jeszcze udowodnijmy, jak bardzo cenimy sobie demokrację, jak bardzo zależy nam na dobrej przyszłości naszej Ojczyzny – wskazał Andrzej Duda.

 

radiomaryja.pl 

drukuj