Duda: potrzebujemy wzmocnienia obecności NATO

Potrzebujemy wzmocnienia obecności NATO w Polsce – powiedział Andrzej Duda, kandydat PiS-u na prezydenta. W Instytucie Wolności w Warszawie przedstawił on propozycje polityki obronnej Polski.

Mówił o odbudowie polskiej armii, która spełniałaby rolę odstraszającą, a w razie agresji zapewniłaby pomoc do czasu podjęcia działań przez sojuszników. Andrzej Duda stwierdził również, że należy odbudować nasz przemysł zbrojeniowy.

Odnosząc się do sytuacji na Ukrainie podkreślał, że powinniśmy negocjować zwiększenie obecności wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego na naszym terenie.

– Dzisiaj potrzebujemy bardzo poważnych gwarancji bezpieczeństwa, nie tylko na papierze, ale także w sensie realnym. Oznacza to, że potrzebujemy wzmocnienia obecności NATO w Polsce. Powiem więcej, uważam, że powinniśmy się starać o tzw. twardą infrastrukturę NATO-wską. Dobrze byłoby, gdyby były jednostki NATO, myślę o jednostkach wojskowych amerykańskich – powiedział Andrzej Duda.

Jutro Andrzej Duda w ramach kampanii wyborczej odwiedzi Toruń. Z mieszkańcami spotka się w Dworze Artusa o godz. 18.00.

Poseł ziemi toruńskiej Anna Sobecka powiedziała, że podczas spotkania  kandydat PiS-u przedstawi w skrócie swój program. Dodała, że ma to być prezydentura bardzo aktywna.

– Na konwencji wyborczej powiedział, że ma zbyt dużo energii, by zachowywać się jak prezydent pilnujący tylko żyrandola. Chce dokończyć dzieło Lecha Kaczyńskiego – powiedziała Anna Sobecka.

Po spotkaniu z mieszkańcami o godz. 20:00 Andrzej Duda będzie uczestniczył we Mszy św. u oo. redemptorystów.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj