fot. PAP/Tytus Żmijewski

Min. J. K. Ardanowski: Troska o ludzi z mniejszych miejscowości znakiem rozpoznawczym prezydenta A. Dudy

Troska o ludzi z mniejszych miejscowości jest znakiem rozpoznawczym prezydenta Andrzeja Dudy — powiedział w środę w Mochlu (Kujawsko-Pomorskie) minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że rolnicy rozumieją, przed jakim wyborem stoją 28 czerwca.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się w miejscowości Mochle w gminie Sicienko z mieszkańcami w ramach ogólnopolskiej akcji #ŁączyNasPolska.

„Rolnicy chyba rozumieją, jak ważne przemiany zachodzą w Polsce. Poparcie, jakiego rolnicy udzielili PiS w wyborach parlamentarnych, pokazuje, że oceniają program rolny naszej partii jako bardzo korzystny” – powiedział dziennikarzom przed wejściem na spotkanie z mieszkańcami Jan Krzysztof Ardanowski.

Szef resortu rolnictwa ocenił, że nadal w tej branży problemów jest całe mnóstwo, a pojawiają się także nowe i nieprzewidziane jak epidemia koronawirusa.

Zdaniem min. Ardanowskiego tylko solidarne i sprawiedliwe państwo jest gwarantem rozwoju polskiej wsi.

„Nie ma żadnych wątpliwości, że prezydentura Andrzeja Dudy jest znakomita dla Polski, znakomita dla polskiego rolnictwa. Troska o ludzi mieszkających w mniejszych miejscowościach jest znakiem rozpoznawczym prezydenta Dudy. Wieś ma w nim sojusznika, patrona, który ją rozumie — z jej historyczną rolą w odzyskaniu niepodległości i traumą powojennej kolektywizacji” – podkreślił minister.

Dodał, że obecny prezydent interesuje się sprawami polskiej wsi nie tylko wtedy, gdy są wybory, ale przez cały czas. Przypomniał, że Andrzej Duda pochodzi z rodziny inteligenckiej, ale jego dziadek był rolnikiem, a „Andrzej Duda wielokrotnie na wsi przebywał i w pracach polowych pomagał”.

„Znam wszystkich kandydatów. Zapoznałem się z ich programami i z całą odpowiedzialnością mówię, że lepszego prezydenta dla polskiej wsi nie będzie. To bardzo ważny wybór i apeluję do wszystkich, żeby głosowali na urzędującego prezydenta” – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister rolnictwa zwrócił uwagę na odpowiedzialność ludzi na wsi i ich świadomość, że od głosu jednostki bardzo wiele zależy. Jan Krzysztof Ardanowski zaapelował o dużą frekwencję w mniejszych miejscowościach.

„Zachęcam — mówiąc to odpowiedzialnie, żeby każdy wziął udział w wyborach. Szanuję każdego, bez względu na to, na kogo zagłosuje. To jego przemyślenia, jego wybór. Mam nadzieję, że będzie on oparty o racjonalne myślenie, a nie zauroczenie. Pamiętajmy, że wybieramy nie miss Polonia, tylko prezydenta Rzeczypospolitej. Nawet jak ktoś nie podziela mojego zdania, to apeluję, żeby 28 czerwca poszedł na wybory” – powiedział min. Jan Krzysztof Ardanowski.

PAP

drukuj