fot. PAP/Marcin Obara

Prezydent Andrzej Duda ocenił wystąpienie ministra spraw zagranicznych

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych wskazał najważniejsze priorytety w polskiej polityce zagranicznej – powiedział prezydent Andrzej Duda i dodał, że było to ważne i dobre wystąpienie. Prezydent wraz z posłami wysłuchał wystąpienia szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego.

Prezydent wyraził zadowolenie, że polska polityka zagraniczna będzie aktywna, a jednym z jej priorytetów będzie wzmocnienie bezpieczeństwa Polski.

Myślę, że wszystko to, co najistotniejsze zostało wskazane. Podkreślenie naszej obecności i starania się o to, żeby Europa, jako Europa zjednoczona funkcjonowała jak najlepiej i żeby była w stanie sobie poradzić z tymi wszystkimi problemami, które są. Żeby Europa była w stanie wyjść z kryzysu, ale przede wszystkim to właśnie akcentowanie kwestii bezpieczeństwa Polaków, kwestii dobrej realizacji naszych priorytetów w polityce międzynarodowej i współdziałania z Polonią obrony dobrego imienia Polski – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Poseł PiS Małgorzata Gosiewska przedstawiając stanowisko klubu zwróciła uwagę, że expose nawiązuje w pewien sposób do polityki śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Expose pana ministra wyraziście odzwierciedla główne kierunki myśli politycznej i strategii polityki zagranicznej naszej formacji politycznej oraz w szerszym sensie naszego środowiska. W wielu elementach nawiązuje ona do politycznych koncepcji oraz politycznej strategii śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego – podkreśliła poseł Małgorzata Gosiewska.

To było pierwsze wystąpienie ministra Witolda Waszczykowskiego przed Sejmem w roli szefa polskiej dyplomacji.

RIRM

drukuj