fot. flickr.com

Ordo Iuris oraz liderzy organizacji prorodzinnych zachęcają po podpisania się pod petycją o wycofanie się z planów przyjęcia Konwencji Stambulskiej

Trwa zbiórka podpisów pod międzynarodową petycją do szefowej Komisji Europejskiej o wycofanie się z planów przyjęcia Konwencji Stambulskiej przez UE. Inicjatorem akcji są Instytut Ordo Iuris oraz eksperci i liderzy organizacji prorodzinnych z kilkunastu krajów europejskich.

Autorzy petycji podkreślają, że konwencja opiera się na radykalnej ideologii gender i podważa prawa przysługujące rodzinom. Wdrożenie dokumentu przez UE będzie skutkować uznaniem pierwszeństwa tego aktu przed prawem krajowym, mimo że obszar przez niego regulowany leży poza kompetencjami UE.

Do podpisania petycji zaprasza na kanale YouTube Ordo Iuris red. Grzegorz Górny. Publicysta wskazuje, że należy przerwać bierność i zacząć być aktywnymi.

– W przeszłości bywało tak, że ludzie nagle okazywali się być w potrzasku ideologii. I nagle zdezorientowani pytali się, jak to się mogło stać. Przecież nie zauważyliśmy tego, kiedy zmniejszył się obszar naszych swobód obywatelskich, zmniejszył się obszar naszych wolności i znaleźliśmy się w jakieś pułapce. Dlaczego tak się stało? Głównie dlatego, że ludzie zachowywali bierność, że lekceważyli pewne zagrożenia. Jeżeli nie chcemy się znaleźć w pułapce ideologii gender, to musimy przerwać tę bierność. Musimy być aktywni. Taką szansą jest włączenie się w akcję dotyczącą Konwencji Stambulskiej – podkreśla red. Grzegorz Górny.    

Petycję może podpisać każdy obywatel państw Unii Europejskiej. Apel w obronie rodziny jest dostępny pod adresem stopgenderconvention.org.

Zbiórka podpisów rozpoczęła się na początku czerwca i ma potrwać jeszcze kilka tygodni.

RIRM

drukuj