fot. twitter.com/OrdoIuris

Eksperci Ordo Iuris: Przepisy wspierające skuteczne zwalczanie przemocy są potrzebne, ale powinny być oderwane od szkodliwych ideologii 

Eksperci Ordo Iuris wskazują, że przepisy wspierające skuteczne zwalczanie przemocy są potrzebne, jednak powinny być one oderwane od szkodliwych ideologii. Proponują, by wyjściowym dokumentem do dalszych prac była Konwencja o Prawach Rodziny, w której utworzenie wkład miałby Ordo Iuris, Chrześcijański Kongres Społeczny i ponad 50 innych organizacji.

Propozycja miałaby być alternatywą dla ideologicznej konwencji stambulskiej, która wprowadza pojęcie płci społeczno-kulturowej.

Anna Kubacka, analityk w Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris, mówi, że podpisy poparcia pod projektem inicjatywy ustawodawczej „Tak dla Rodziny, Nie dla gender” można składać jeszcze do 22 grudnia w warszawskim biurze Ordo Iuris.

– Jest tam upoważnienie dla polskiego rządu do wypowiedzenia wadliwej konwencji stambulskiej. Projekt zakłada również utworzenie zespołu mającego na celu utworzenie alternatywnego, wolnego od ideologii dokumentu, dla którego projektem wyjścia może być Konwencja o Prawach Rodzin zaproponowana przez Instytut Ordo Iuris. Dokument miałby skutecznie chronić przed przemocą i wprowadzać skuteczne mechanizmy zwalczania przemocy i pomocy ofiarom – podkreśla Anna Kubacka. 

W środę Sejm zajmował się rządowym projektem zmian w zakresie obowiązywania konwencji stambulskiej.

Założenia rządowej propozycji mają jedynie charakter techniczny i wynikają m.in. ze zmieniającego się prawa. Przedłożenie nie zmierza też ku zmianie meritum konwencji ani ku jej wypowiedzeniu.

Wiceminister rodziny i pełnomocnik rządu ds. równego traktowania, Anna Schmidt, poinformowała, że na ten moment rząd nie prowadzi żadnych działań w tym kierunku. Wypowiedzenia konwencji chce natomiast Solidarna Polska i Konfederacja.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl