fot. PAP/DPA

Parlament Europejski narzuca ideologiczną konwencję

Parlament Europejski wywiera coraz większą presję na państwa unijne, które nie ratyfikowały konwencji stambulskiej. Europosłowie domagają się bezzwłocznego zatwierdzenia ideologicznego dokumentu od sześciu krajów Unii Europejskiej. Wezwanie kierowane jest do Bułgarii, Czech, Węgier, Łotwy, Litwy i Słowacji.

Unia Europejska dąży ponadto do honorowania konwencji stambulskiej jako organizacja, co stanowiłoby siłowe narzucenie państwom jej rozwiązań. A te – jak podkreślają politycy Solidarnej Polski – pod pozorem zwalczania i zapobiegania przemocy wobec kobiet, stały się narzędziem do narzucania genderowej wizji świata i normalizacji homoseksualnego stylu życia.

Wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski, mówi, że konwencja stambulska niepotrzebnie ideologizuje problem przemocy domowej i przemocy wobec kobiet. Według resortu takie działanie jest szkodliwe i sprzeczne z konstytucją RP.

– W zakresie prawa do wychowania dzieci przez rodziców zgodnie z przekonaniami jest sprzeczna z tymi regulacjami, które dotyczą ochrony rodziny czy też regulacjami, które dotyczą neutralności światopoglądowej państwa. My staliśmy na stanowisku i zdania nie zmieniamy, że powinna być wypowiedziana na skutek pewnych decyzji politycznych, które siłą rzeczy akceptujemy w ramach koalicji. Został złożony wniosek o zbadanie zgodności tej konwencji z konstytucją, więc czekamy na rozstrzygnięcie, natomiast nas interesują przede wszystkim realne i skuteczne działania, a nie ideologizacja tego problemu – wyjaśniał wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski.

Polityk dodaje, że ustawa antyprzemocowa, która obowiązuje w Polsce od roku, pokazuje, że polski rząd interesują realne i skuteczne rozwiązania. W ocenie polityków Solidarnej Polski, Parlament Europejski zmuszając kraje UE do ratyfikacji ideologicznej konwencji stambulskiej lub porzucania planów jej wypowiedzenia, przekracza swoje uprawnienia.

Jak dotąd konwencję wypowiedziała Turcja. Polski resort sprawiedliwości liczy na to, że wkrótce zrobi to także Polska.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl