fot. pixabay.com

 „O miłości i seksualności z dziećmi. Jak rozmawiać?”- zaproszenie na bezpłatny webinar

Rozmowa z dziećmi na „te tematy” bywa niełatwa. Wielu rodziców odczuwa skrępowanie już na samą myśl o niej lub nie wie, w jaki sposób ją przeprowadzić. Dodatkową trudnością jest fakt, że odpowiedzi na pytania dzieci trzeba dostosować do ich wieku – inaczej porozmawiamy z nastolatkiem, inaczej z pięciolatkiem. Z pomocą rodzicom, chcącym rzeczowo i bez skrępowania odpowiadać na pytania dzieci, przychodzi bezpłatny webinar pt. „O miłości i seksualności z dziećmi. Jak rozmawiać?”, który odbędzie się 8 grudnia 2021 r. o godz. 19.00.

Tym razem będzie on miał wyjątkową formułę. Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, będzie gościć dr. Marka Babika, męża i ojca czworga dorosłych już dzieci, wykładowcę akademickiego, autora książek i pedagoga specjalizującego się m.in. w rozmowach o seksualności.

Jakie zagadnienia zostaną poruszone w trakcie spotkania?

– Zastanowimy się nad tym, w jaki sposób rozmawiać z młodszymi i starszymi dziećmi o miłości i seksualności. Podpowiemy, który moment na wprowadzenie tematu jest najbardziej odpowiedni. Czy małe dzieci powinny znać nazwy anatomiczne? Co zrobić, gdy pytanie nas zaskakuje lub nie znamy na nie odpowiedzi? I wreszcie, jak rozmawiać, by pokazać, że miłość i seksualność są wielkim i pięknym darem – mówi Magdalena Guziak-Nowak.

Wierzę, że każdy rodzic, jeśli tylko zechce, może być dla swojego dziecka najlepszym przewodnikiem także po tych tematach – dodaje.

Uczestnicy wysłuchają około godzinnej rozmowy organizatorki z ekspertem. Po niej nastąpi sesja pytań i odpowiedzi. Całość potrwa około półtorej godziny. Wiedza, którą każdy wyniesie ze spotkania będzie podana w przystępnej formie. Chętne osoby otrzymają bezpłatne zaświadczenia uczestnictwa w spotkaniu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, także tych, których dzieci jeszcze nie zadają pytań. Wokół tematu, który nas interesuje, krąży wiele mitów i stereotypów, którym nie warto ulegać – zachęca organizatorka i dodaje, że dobrze jest jeszcze przed spotkaniem przygotować sobie pytania, które zechce się zadać dr. Markowi Babikowi.

Na spotkanie można się zapisać na stronie webinary.pro-life.pl

Webinar pt. „O miłości i seksualności z dziećmi. Jak rozmawiać?” jest ostatnim spotkaniem w tym roku kalendarzowym. Następny temat omawiany w ramach cyklu pt. „Spotkania o życiu” pojawi się w styczniu 2022 r. Wszystkie spotkania odbywają się o stałej porze, czyli w każdą drugą środę miesiąca o godz. 19.00. Są one okazją do poszukiwania odpowiedzi na najtrudniejsze pytania o prawo do życia, rozwój dziecka w łonie matki, wolność, cele diagnostyki prenatalnej itp. Zaproszeni do udziału w nich są wszyscy, którzy troszczą się o życie ludzkie na każdym etapie jego rozwoju i chcą pogłębiać swoja wiedzę na tematy pro-life.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka powstało w 1999 r. Jego misją jest edukacja w zakresie pro-life oraz szeroko rozumiana ochrona życia człowieka na każdym etapie jego rozwoju. Organizacja obejmuje pomocą materialną potrzebujące kobiety w ciąży, samotnych rodziców oraz rodziny podejmujące trud wychowania niepełnosprawnego dziecka. Ponadto wspiera rodziców spodziewających się narodzin chorego dziecka i prowadzi Telefon Zaufania Pro-life dla kobiet będących w ciąży, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej.

PSOŻC

drukuj