fot. PAP/Paweł Supernak

Warszawa: W sobotę spotkanie przedstawicieli prawicowych i konserwatywnych partii europejskich

W najbliższą sobotę w Warszawie odbędzie się spotkanie przedstawicieli prawicowych i konserwatywnych partii europejskich. Do Polski przyleci m.in. Victor Orban z Węgier i Matteo Salvini z Włoch. To odpowiedź na zaproszenie prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.

W lipcu przywódcy prawicowych i konserwatywnych ugrupowań, których przedstawiciele zasiadają w Parlamencie Europejskim, podpisali wspólną deklarację ideową. W dokumencie chcą powrotu do tego, co legło u postaw Unii Europejskiej. Stąd pojawił się pomysł, aby wszystkich tych liderów zaprosić do Warszawy na wspólne spotkanie.

„To będzie kolejny krok ku budowaniu szerszej platformy porozumienia europejskich partii prawicowych i konserwatywnych. Wszyscy uczestnicy spotkania już teraz mają nadzieję, że zaowocuje ono czymś większym w przyszłości, być może w przyszłej kadencji Parlamentu Europejskiego” – poinformowało Prawo i Sprawiedliwość.

Spotkanie rozpocznie się 4 grudnia o godzinie 10.00. W Warszawie pojawi się m.in. lider włoskiej Ligi, Matteo Salvini; przewodniczący hiszpańskiego Voxu, Santiago Abascal, a także Victor Orban. Premier Węgier z inicjatywą Jarosława Kaczyńskiego wiąże duże nadzieje.

Podczas sobotniego spotkania odbędą się dwie sesje robocze, podczas których szefowie europejskich partii będą dyskutować o przyszłości Europy, a także o możliwości przyszłej współpracy. Spotkanie ma zakończyć się przyjęciem wspólnej deklaracji.

 

TV Trwam News

drukuj