W całym kraju trwają obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej

W całym kraju trwają obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Centralne uroczystości z udziałem najwyższych władz państwowych odbywają się w Warszawie.

W kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu sprawowana była rano Msza św. z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego. Po niej odbył się Apel Pamięci przed Pałacem Prezydenckim.

Jednym z ważniejszych punktów będzie odsłonięcie Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej w Warszawie, które zaplanowano na godzinę 15.30.

Wieczorem sprawowana będzie Msza św. Po niej wyruszy Marsz Pamięci. Transmisja na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Europoseł Beata Gosiewska, która straciła męża w katastrofie zwraca uwagę, że po tym jak PiS przejął władzę w kraju, zmieniło się podejście do tej tragedii.

– Zmieniło się w tym sensie, że robimy, co jest możliwe, żeby dojść do prawdy. Natomiast brak dowodów i konieczność wykonywania od początku wszystkich badań, analiza i weryfikacja tego, co było wykonane podczas poprzednich rządów, to ogrom prac, które zostały wykonane. W tym sensie zmieniło się to diametralnie. Zmieniły się chęci i wytyczne. Platforma starała się zamieść to pod dywan i starała się, żeby wszyscy o tym zapomnieli. Teraz jest wręcz przeciwnie – podkreśla.

10.04.2010 r. w katastrofie rządowego TU 154-M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.

RIRM

drukuj