fot. flickr.com

Wietnam: 18 osób zaginęło w wyniku powodzi i osunięć ziemi

W Wietnamie w wyniku ostatnich powodzi i osunięć ziemi wywołanych ulewnymi deszczami zaginęło co najmniej 18 osób – po =informowały w czwartek władze. Jak dodano, część zaginionych osób może już nie żyć.

Ulewy spowodowały zniszczenie domów i dróg. Obecnie poziom wód już opadł i trwają poszukiwania zaginionych. Niektóre drogi krajowe, międzyregionalne i lokalne są nadal częściowo zablokowane.

Najbardziej ucierpiały miejscowości nadmorskie Phu Yen i Binh Dinh oraz prowincja specjalizująca się w uprawie kawy, Dak Lak, jednak tamtejsze uprawy nie zostały zniszczone przez żywioł. Powodzie zalały 780 ha pól ryżowych.

Zdjęcia w serwisach informacyjnych i mediach społecznościowych z ostatnich dni ukazywały szybko płynącą, błotnistą wodę, ludzi w łodziach na zalanych drogach lub brodzących w wodzie do pasa. Niektórzy pchali motocykle przez wodę spływającą ulicami.

Burze i powodzie są częstym zjawiskiem w Wietnamie. W 2020 roku klęski żywiołowe, w tym głównie powodzie i osunięcia ziemi, doprowadziły do śmierci 378 osób.

Wietnamskie Państwowe Centrum Meteorologii poinformowało, że prawdopodobieństwo, że pod koniec bieżącego roku na terenach zazwyczaj narażonych na powodzie wystąpią ulewne deszcze i powodzie, było niskie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl