Poziom Wisły pod Wyszogrodem przekroczył stan alarmowy

Nadal wzrasta poziom Wisły w okolicach Płocka (Mazowieckie). W rejonie Wyszogrodu rzeka przekroczyła stan alarmowy – poinformowała dziś rzeczniczka starostwa płockiego Dagmara Kobla-Antczak.

W związku z przyborem Wisły w siedmiu położonych nad rzeką gminach powiatu płockiego obowiązuje alarm powodziowy, a w Płocku pogotowie przeciwpowodziowe.

W poniedziałek rano poziom Wisły w Kępie Polskiej osiągnął 505 cm, czyli 55 ponad stan alarmowy, a w Wyszogrodzie 564 cm, czyli 14 cm powyżej stanu alarmowego – podała Kobla-Antczak.

Alarm powodziowy obowiązuje do odwołania w gminach powiatu płockiego: Wyszogród, Gąbin, Słupno, Słubice, Bodzanów, Nowy Duninów i Mała Wieś.

W rejonie tym obserwowany jest stały trend rosnący poziomu Wisły – tempo wzrostu wynosi tam mniej więcej 1 cm na godzinę. Przybór rzeki spowodowany jest tam spływaniem z górnego jej biegu wód roztopowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl