Hiszpania: Pięć osób zginęło wskutek powodzi na Majorce

Co najmniej pięć osób poniosło śmierć wskutek powodzi na Majorce, którą nawiedziły ulewne deszcze – poinformowały w środę służby ratunkowe na tej największej w archipelagu Balearów hiszpańskiej wyspie na Morzu Śródziemnym.

Ekipy ratunkowe szukają zaginionych, których liczby jeszcze nie ustalono – podała agencja Associated Press.

Cztery osoby zginęły w miejscowości Sant Lorrenc, około 60 km na wschód od głównego miasta Palma de Mallorca. Piąta ofiara poniosła śmierć w miejscowości S’illot.

Władze podały, że 80 żołnierzy i siedem pojazdów z wojskowej jednostki ratowniczej pomoże ponad 100 ratownikom pracującym już na miejscu.

Według hiszpańskiej agencji meteorologicznej we wtorek wieczorem w ciągu czterech godzin na Majorce spadło około 220 milimetrów deszczu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl