fot. freepik.com

Hiszpania: hakerzy wykradli poufne dane dot. tysięcy żołnierzy i żandarmów

Grupa hakerów przeprowadziła udany atak na infrastrukturę informatyczną spółki medycznej współpracującej z ministerstwem obrony Hiszpanii i żandarmerią (Guardia Civil). Przestępcom udało się wykraść poufne dane dotyczące tysięcy żołnierzy i żandarmów.

We wtorkowym oświadczeniu władze firmy Medios de Prevencion Externos Sur SL potwierdziły, że atak hakerski został przeprowadzony pod koniec marca br.

Przeprowadzająca badania medyczne dla hiszpańskiego wojska i żandarmerii spółka sprecyzowała, że agresorzy dostali się do jej licznych baz danych, wykradając poufne dane tysięcy osób.

Wśród skradzionych informacji są m.in. nazwiska żołnierzy i żandarmów, ich numery telefonów komórkowych, a także dokładne dane dotyczące ich stanu zdrowia.

Hiszpańska spółka świadcząca usługi medyczne dla armii i żandarmerii sprecyzowała, że atak został przeprowadzony przy użyciu złośliwego oprogramowania Ransonware Lockbit 3.0.

Według śledczych hiszpańskie służby nawiązały już kontakt z hakerami i prowadzą z nimi negocjacje. Potwierdzono, że przestępcy zażądali okupu w zamian za niepublikowanie wykradzionych informacji dotyczących tysięcy wojskowych i funkcjonariuszy Guardia Civil.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl