fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent RP spotkał się z przedstawicielami organizacji harcerskich i skautowych w ramach obchodów Dnia Myśli Braterskiej

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Warszawie z przedstawicielami organizacji harcerskich i skautowych. Wczoraj obchodziły one Dzień Myśli Braterskiej. Święto to przypada zawsze 22 lutego, w dzień urodzin założyciela skautingu – Roberta Baden-Powella. 

Przed Pałacem Prezydenckim zapłonęło harcerskie ognisko z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Prezydent Andrzej Duda odebrał meldunek od przedstawicieli organizacji harcerskich.

Zwracając się do nich, dziękował im za ich służbę m.in. w ramach walki z pandemią.

– Rok 2021, jak i praktycznie cały 2020 rok, to czas, w którym po raz kolejny w historii harcerki, harcerze, skautki, skauci służyli w szczególny sposób. Chciałbym z całego serca podziękować wszystkim harcerkom i harcerzom za to, że stanęli na wysokości zadania, spotkaliśmy się w Pałacu Prezydenckim, planowaliśmy działania, że wysłuchaliście mojego apelu o to, aby harcerze nieśli pomoc, służyli ludziom, dostarczali wszystko to, co potrzebne, robili zakupy. Harcerze jak zawsze nie zawiedli – powiedział Andrzej Duda.

Dziś w Kościele katolickim przypada liturgiczne wspomnienie bł. ks. podharcmistrza Stefana Wincentego Frelichowskiego, patrona polskich harcerzy. Z tej okazji w Katedrze Wojska Polskiego w Warszawie sprawowana będzie Msza św. z udziałem harcerzy. Będzie ona zwieńczeniem świętowania Dnia Myśli Braterskiej, a poprzedzi ją specjalna gala.

 

RIRM

drukuj