fot. pixabay.com

Podlaskie: Policja zatrzymała czworo kolejnych kurierów nielegalnych imigrantów

Czworo kolejnych kierowców podejrzanych o transport od granicy z Białorusią nielegalnych imigrantów, zatrzymała minionej doby policja w województwie podlaskim. Zatrzymani, to trzy obywatelki Niemiec i Polak; łącznie w swoich samochodach przewozili dziewięć osób.

Jak poinformował dziś rano zespół podlaskiej policji, do zatrzymań doszło podczas kontroli w Siemiatyczach i w miejscowości Zwodzieckie (gmina Hajnówka).

W Siemiatyczach policjanci zatrzymali opla, w którym trzy obywatelki Niemiec przewoziły dwóch nielegalnych imigrantów – obywateli Turcji. W miejscowości Zwodzieckie policjanci zatrzymali do kontroli mercedesa, w którym Polak przewoził siedmiu Irakijczyków.

Wszystkie przewożone osoby przebywały nielegalnie na terenie naszego kraju. Kierowcy zostali zatrzymani; zabezpieczone zostały ich samochody.

Od początku kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią, policja zatrzymała w Podlaskiem 235 osób podejrzanych o pomocnictwo przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymane osoby przewoziły łącznie 990 nielegalnych imigrantów.

Tylko minionej doby policja przekazała Straży Granicznej łącznie 126 osób, które wcześniej nielegalnie przekroczyły granicę.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl