WOT uruchomiły infolinię ze wsparciem dla osób objętych kwarantanną i zarażonych koronawirusem

Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły specjalną infolinię ze wsparciem dla osób objętych kwarantanną i zarażonych koronawirusem.

Specjalistycznego wsparcia udzielają psycholodzy tej formacji. Infolinia jest całodobowa i bezpłatna. Została uruchomiana na zlecenie kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej. Pomoc można otrzymać dzwoniąc na numer telefonu 800 100 102.

– Jest to infolinia bezpłatna, całodobowa skierowana do osób samotnych, starszych, źle znoszących izolacje. Infolinia jest dostępna pod numerem 800 100 102 oraz w formie wideo czatu z komunikatora Skype pod nazwą: ,,Wsparcie psychologiczne WOT”. Jest ona obsługiwana przez profesjonalnych psychologów żołnierzy Obrony Terytorialnej, którzy często taką pracę wykonują w swoim życiu prywatnym oraz przez pracowników Resortu Obrony Narodowej, którzy pracują w naszych jednostkach – wskazuje podpułkownik Marek Pietrzak, rzecznik prasowy WOT.

Infolinia to nie jedyna forma zaangażowania żołnierzy WOT w walkę z epidemią. Od niedzieli 1000 terytorialsów wspiera Straż Graniczną na 67 przejściach granicznych.

Żołnierze tej formacji pomagają też na terenie 14 portów lotniczych, gdzie mierzą temperaturę i segregują karty lokalizacyjne osób wracających do kraju.

RIRM

drukuj