fot. Paulina Lęcznar

Min. M. Błaszczak: W WOT jest już 31 tys. żołnierzy

Wojska Obrony Terytorialnej liczą 31 tys. żołnierzy – poinformował Mariusz Błaszak, szef MON. Dodał, że obecnie na granicy prowadzą operację „Silne Wsparcie” i walczą ze skutkami epidemii koronawirusa. Podziękował też za ich służbę.

„Wojska Obrony Terytorialnej liczą już 31 tys. żołnierzy! @terytorialsi każdego dnia udowadniają, że są zawsze gotowi i zawsze blisko. Obecnie prowadzą operację #SilneWsparcie na granicy i walczą ze skutkami epidemii. Są gotowi do pomocy na każde wezwanie. Dziękuję za Waszą służbę!” – napisał na Twitterze min. Mariusz Błaszczak.

„Dzisiaj w nasze szeregi wstąpił 31-tysięczny żołnierz WOT” – poinformował w komunikacie płk Marek Pietrzak, rzecznik Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.

Podkreślił, że jest to „kolejny, ważny krok na drodze do osiągania zdolności operacyjnych formacji”. Dodał, że obecnie jednym z najważniejszych zadań WOT jest „nasycanie formacji personelem”.

W ocenie płk. Marka Pietrzaka, sytuacje kryzysowe „wyzwalają potencjał patriotyczny drzemiący w Polakach i masowo zgłaszają się oni do Terytorialsów”.

Przypomniał, że zaledwie w sierpniu przekroczono w formacji stan 30 tys. żołnierzy, a w planach na koniec roku WOT chce, by w jego szeregach było 32 tys. żołnierzy.

Płk Marek Pietrzak poinformował, że żołnierze WOT biorą udział w działaniach przeciwkryzysowych, pomagają w skutkach pandemii, nawałnicach, wichurach czy powodziach, a obecnie w kryzysie na granicy polsko-białoruskiej.

„Działania te są widoczne w lokalnych społecznościach. Stąd również zwiększone zainteresowanie służbą. Wydarzenia z ostatnich tygodni pokazały, że terytorialsi w wielu miejscach są niezbędni. Żołnierze-ochotnicy udowodnili swoją gotowość, profesjonalizm, bez obaw podjęli się najtrudniejszych zadań” – dodał rzecznik WOT.

Na granicy WOT prowadzi operację „Silne Wsparcie”. Jak informował wcześniej płk Marek Pietrzak, to działania WOT w kilku obszarach: bezpośrednim, wzdłuż granicy polsko-białoruskiej oraz lokalnym, wspierającym miejscową społeczność.

 

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl