fot. twitter.com/mblaszczak

Szef MON: Żołnierze zaangażowani w budowę wojskowych szpitali tymczasowych w całej Polsce

Żołnierze zaangażowani są w budowę wojskowych szpitali tymczasowych dla cywilów w całej Polsce; w Warszawie gotowy jest już szpital kontenerowy na Bemowie, trwa budowa szpitali na Okęciu oraz przy Wojskowym Instytucie Medycznym – podkreślił w sobotę szef MON Mariusz Błaszczak.

Min. Mariusz Błaszczak podkreślił we wpisie na Twitterze, że żołnierze zaangażowani są w budowę wojskowych szpitali tymczasowych dla cywilów w całej Polsce.

„W Warszawie gotowy jest już szpital kontenerowy na Bemowie. Trwa budowa szpitali na Okęciu oraz przy WIM (Wojskowy Instytut Medyczny – PAP). Na pacjentów czekają też tymczasowe szpitale wojskowe we Wrocławiu i Krynicy Zdrój” – napisał szef MON.

Mariusz Błaszczak w piątek przekazał, że prawie 10 tys. żołnierzy jest zaangażowanych w walkę z koronawirusem; wojsko wspiera niemal 800 szpitali, 145 stacji sanitarno-epidemiologicznych oraz 17 Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Od początku października wojsko wspólnie z policją monitoruje przestrzeganie kwarantanny. Wydzielone w wojskach chemicznych zespoły odpowiadają za dezynfekcję sprzętu, pomieszczeń w jednostkach wojskowych oraz personelu wojskowego. Wojsko Polskie prowadzi także dezynfekcję m. in. domów pomocy społecznej.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl