fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] Dr T. Teluk: Niemcy chcą absolutnej dominacji w Europie, chcą tak zmienić prawo europejskie, by powstało superpaństwo, w którym oni odgrywaliby główną rolę

Niemcy chcą odgrywać wiodącą rolę w Europie, mają projekt polityczny Mitteleuropa, chcą absolutnej dominacji, chcą tak zmienić prawo europejskie, by powstało superpaństwo, w którym oni odgrywaliby główną rolę – mówił o polityce Niemiec wobec Polski dr Tomasz Teluk, politolog, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Trybunał Konstytucyjny, wydając wyrok potwierdzający prymat polskiej ustawy zasadniczej nad prawem unijnym, wskazał, że to państwa członkowskie określają, dokąd sięgają kompetencje Unii Europejskiej. [czytaj więcej]

Politolog podkreślił, że oznacza to, iż Polska, podobnie jak większość krajów Unii, nadal jest państwem suwerennym.

– Jest to orzeczenie oczywiste, chociaż po raz kolejny widzimy próby nacisku ze strony Niemiec. Jeszcze w piątek ambasador Niemiec w Polsce retweetował opinię ministra spraw zagranicznych Niemiec, Heiko Maasa i stwierdził, że Polska ma się bezwzględnie podporządkowywać orzeczeniom Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – zaznaczył gość „Aktualności dnia”.

Presja ta pokazuje, że według naszych zachodnich sąsiadów, Polska ma być – jak określił to dr Tomasz Teluk – krajem wasalnym.

– Ma spełniać wszelkie pomysły krajów o najsilniejszej pozycji politycznej w Unii – wskazał politolog.

Co ciekawe, odpowiedniki Trybunału Konstytucyjnego w krajach, takich jak Francja wydały podobne wyroki. Mimo to z ich strony też podniosły się głosy, jakoby polski Trybunał dokonał ataku na Unię. Jest to przykład funkcjonowania podwójnych standardów w Europie.

– Politycy konserwatywni czy to w Parlamencie Europejskim, czy na forach międzynarodowych cały czas wskazują, że Unia Europejska stosuje podwójne standardy wobec Polski i Węgier, i jest to aż rażące – mówił rozmówca Radia Maryja.

Politolog zwrócił także uwagę na zachowanie totalnej opozycji w Polsce.

– Jeszcze kilka lat temu Donald Tusk oraz inni liderzy opozycji machali konstytucją, bronili konstytucji, chodzili w koszulkach z napisem: konstytucja, mówiąc, że jest to najważniejszy akt prawny w Polsce. Teraz gdzieś te koszulki pochowali – podkreślił dr Tomasz Teluk.

Niedzielną demonstrację prounijną gość Radia Maryja nazwał „Marszem Podległości”, odbywającym się na miesiąc przed Marszem Niepodległości. Jej uczestnicy straszyli rzekomym polexitem i deklarowali chęć pozostania w UE. Tymczasem można odnieść wrażenie, że to najbogatsze kraje Unii chcą wypychać Polskę poza wspólnotę. Do demonstracji „w obronie UE” wzywał Donald Tusk, były premier. [więcej]

– Jest to czysta polityka, presja na rząd polski, na obalenie obecnej władzy i przywrócenie władzy liberalnej opozycji. Cały czas ta sama taktyka – ulica i zagranica – wskazał politolog.

Kiedy opozycja wróciłaby do władzy, oznaczałoby to całkowitą samowolę Niemiec. Przykładem może być to, co stało się przemysłem stoczniowym za rządów opcji lewicowo-liberalnej. Obecnie to polska energetyka byłaby ofiarą polityki Niemiec.

– Takich polityków potrzebują Niemcy. Niemcy chcą odgrywać wiodącą rolę w Europie, mają projekt polityczny Mitteleuropa, chcą absolutnej dominacji, chcą tak zmienić prawo europejskie, by powstało superpaństwo, w którym oni odgrywaliby główną rolę, a kraje, takie jak Polska byłyby tylko rynkami zbytu, taniej siły roboczej, dostarczycielami ewentualnego kapitału i nic ponadto – mówił gość „Aktualności dnia”.

Politolog zaznaczył, że właśnie dlatego tak mocno jest atakowana Inicjatywa Trójmorza, będąca silną alternatywą dla tego, co dzieje się w Unii Europejskiej.

Nie wolno także zapomnieć o sojuszu Niemiec z Rosją, którego najdobitniejszym przykładem jest gazociąg Nord Stream 2.

– Niemcy chcą być hubem gazowym, chcą pozbawić zysków z tranzytu Polskę, już pozbawiły Ukrainę. Chcą one decydować o tym, co się dzieje na rynku energetycznym. To są naciski ekonomiczne, które mają sprowadzić Polskę do kraju drugiej kategorii. To jest rzeczywisty cel polityki Niemiec – podsumował dr Tomasz Teluk.

Całość rozmowy z audycji „Aktualności dnia” jest dostępna [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl