(fot. PAP)

PiS przedstawi eksperckie zaplecze rządu

Przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi PiS przedstawi eksperckie zaplecze rządu.

Stworzy je kilkadziesiąt osób, głównie naukowców. Będą odpowiadali m.in. za tworzenie kluczowych projektów ustaw; część może znaleźć się w rządzie.

Według informacji medialnych, eksperckie zaplecze będzie opierać się w dużej mierze na już istniejącej Radzie Programowej PiS-u, która pracuje nad uzupełnianiem programu partii.

Rezultaty pracy Rady Programowej będą znane na początku lipca. Wtedy w Katowicach zaplanowany jest kongres partii.

– Tam przedstawimy zarówno zaktualizowany program Zjednoczonej Prawicy – nie tylko PiS-u – ale również przedstawimy ludzi, którzy będą – mam nadzieję – po wyborach parlamentarnych ten program realizowali. My jesteśmy jedyną partią, która ma program zmiany, naprawy, alternatywny program wobec tego, co się dzieje w Polsce. Chcemy pokazać ludzi, którzy ten program będą realizowali. Nie będzie to, tak jak w Wielkiej Brytanii, gabinet cieni, ale zaplecze ludzi, którzy będą zarówno ministrami, jak i wiceministrami w różnych obszarach – zapowiedział poseł Marcin Mastalerek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł dodaje, że to ma być jasny sygnał do społeczeństwa, że PiS i Zjednoczona Prawica są przygotowane na wprowadzenie zmian w Polsce.

RIRM

drukuj