W Bydgoszczy odbyła się konwencja PiS

W Bydgoszczy odbyła się regionalna konwencja samorządowa Prawa i Sprawiedliwości. Głos zabrał m.in. kandydat na prezydenta tego miasta Tomasz Latos. W wydarzeniu udział wzięli także prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

Przed nami wybory samorządowe. Na kogo głosować? – od takiego pytania prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński rozpoczął swoje wystąpienie podczas regionalnej konwencji samorządowej w Bydgoszczy.

– Jedni mówią: „W gruncie rzeczy nic nie można zrobić”, a drudzy mówią, że jednak można zrobić bardzo dużo – mówił prezes PiS.

I to nie po słowach, ale po czynach można ocenić kandydatów.

– Jedni się godzą z tym, że np. bardzo znaczna część polskich dzieci do niedawna żyła w nędzy, poniżej minimum egzystencji, a inni się z tym nie godzą i w krótkim czasie potrafią załatwić, że ogromna większość, 90-kilka procent tych dzieci, z tej nędzy wyszło – dodał prezes PiS.

To właśnie m.in. programy społeczne obecnego rządu są dowodem na czynną politykę Prawa i Sprawiedliwości. Program wyborczy dla Bydgoszczy – „Bydgoszcz bez kompleksów” – przedstawił kandydat na prezydenta tego miasta Tomasz Latos. Jednym z jego elementów jest rozwój infrastruktury, w tym m.in. drogi ekspresowej S5, która choć miała powstać już kilka lat temu, do dzisiaj nie została ukończona.

– My to wszystko nadrobimy, my te wszystkie zaległości już nadrabiamy i będziemy nadrabiać – zaznaczył Tomasz Latos.

Większość odcinków drogi ma zostać oddana już w przyszłym roku. Oprócz niej potrzebna jest także rozbudowa drogi ekspresowej S10, która połączy Bydgoszcz z Toruniem. W planach jest także port multimodalny przeładowujący towary wiezione koleją i tirami. Rozwój połączeń komunikacyjnych ma dać impuls do rozwoju gospodarczego.

– To jest wielka szansa tak naprawdę dla całego regionu. Ale to jest wielka szansa również dla całej Polski, to jest wielka szansa dla portów trójmiejskich, to jest też zadanie, które ja, jako prezydent, mając dobre kontakty w Warszawie, będę pilnował – zadeklarował Tomasz Latos.

To właśnie na rozwój, zaraz obok polityki społecznej, stawia obecny rząd. W planach jest odbudowa kolejnej gałęzi przemysłu – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– Nasza strategia w ramach Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zakłada odrodzenie przemysłu chemicznego – wskazał premier.

Wszystkie plany rządu mają być zrealizowane dzięki uszczelnieniu luki podatkowej.

– Spójrzmy na rachunki w budżecie państwa. To, co odzyskaliśmy, to, co przeznaczamy na politykę społeczną, na politykę rozwojową, infrastrukturalną, zostało zabrane bandytom, mafiom, łobuzom i oszustom – dodał szef rządu.

Po konwencji w Bydgoszczy politycy PiS udali się na Rynek Staromiejski w Toruniu, gdzie spotkali się z wyborcami. Dotychczas konwencje samorządowe z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Morawieckiego odbyły się także m.in. w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Olsztynie i Wrocławiu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl