fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] W. Skurkiewicz o konwencji PiS w Katowicach: Pokazuje ona, że ta partia jest dobrze przygotowana do tego, aby sprawować rządy

Sam udział w niej 10 tysięcy osób, setki panelistów, blisko 400 panelistów (…) pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość jest tą formacją, która bardzo mocno przygotowuje się do wyborów parlamentarnych, ba – że jest dobrze przygotowana do tego, aby sprawować rządy – mówił w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

W miniony weekend w Katowicach odbyła się trzydniowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Myśląc: Polska 2019” [więcej].

Katowicką konwencję PiS można nazwać przełomową – ocenił Wojciech Skurkiewicz.

– Sam udział w niej 10 tysięcy osób, setki panelistów, blisko 400 panelistów, do tego liczne panele na sali głównej, na mniejszych salach panele tematyczne, gdzie omawialiśmy już poszczególne segementy naszego programu pokazują, że Prawo i Sprawiedliwość jest tą formacją, która bardzo mocno przygotowuje się do wyborów parlamentarnych, ba – że jest dobrze przygotowana do tego, aby sprawować rządy, wbrew tym opiniom, które często artykułuje ta tzw. totalna opozycja – akcentował polityk.

Konwencji programowej PiS w Katowicach przyświecały dwa cele – zwrócił uwagę wiceminister obrony narodowej.

– Po pierwsze, chcieliśmy przedstawić to, co udało nam się już osiągnąć przez te cztery lata rządów Zjednoczonej Prawicy, te poszczególne tematy, poszczególne problemy, które udało nam się zrealizować i te poszczególne punkty programowe również (o tym nie zapominajmy), które zrealizowaliśmy w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości, tych trzech i pół roku, ale również w wielu panelach dawaliśmy czy wskazywaliśmy jako paneliści (…) kierunki, w których będziemy podążać w czasie najbliższych miesięcy czy lat. (…) Dziś, choć konwencja programowa jest za nami, to nasi eksperci, którzy piszą czy uzupełniają program PiS o kolejne tematy, siadają i bardzo intensywnie pracują, abyśmy w ciągu najbliższych kilku tygodni mogli zaprezentować opinii publicznej program wyborczy, z którym będziemy szli do jesiennych wyborów parlamentarnych. My nie osiadamy na laurach (…), pokazujemy te obszary, w których udało się wiele rzeczy załatwić (…) ale zadajemy sobie sprawę, że jest jeszcze szereg obszarów, które należy wciąż naprawiać, udoskonalać – zaznaczył gość „Aktualności dnia”.

Uczestnicy konwencji rozmawiali na tematy bieżące, ale również prezentowali pomysły i rozwiązania, które mogą zostać wykorzystane w perspektywie najbliższych kilku bądź kilkunastu lat.

– Na konwencji programowej, przedstawialiśmy propozycje np. jeżeli chodzi o wyzwania komunikacyjne, ale również te infrastrukturalne o zasięgu krajowym czy ponadkrajowym. To jest ten obszar, gdzie sprawy będą się rozwijać w ciągu najbliższych kilku czy kilkunastu lat. To jest ważne i perspektywiczne, tak żeby dziś mieć konkretny pomysł, mieć konkretne narzędzia do pracy i do realizacji tych zobowiązań, które dzisiaj rząd PiS podejmuje. Nieprzypadkowo bardzo mocno wybrzmiała sprawa Centralnego Portu Komunikacyjnego czy rozwoju infrastruktury kolejowej w związku z CPK – powiedział wiceszef MON.

Wojciech Skurkiewicz odniósł się również do zarzutów opozycji, która twierdzi, że politycy PiS „zamykają się przed ludźmi”.

– Przecież my do mieszkańców malutkich miejscowości i wielkich miast wychodziliśmy i wychodzimy wciąż. To jest nasze permanentne działanie, które pokazuje, że bez bezpośredniego kontaktu, bezpośredniego spotkania z ludźmi, z mieszkańcami, z wyborcami, trudno jest osiągnąć dobry wynik wyborczy. My to przecież robiliśmy wcześniej w czasie naszych spotkań i kampanii w roku 2015 i robimy to już od wielu lat. Jeżeli dziś opozycja nam zarzuca, że my zamykamy się w murach centrum konferencyjnego w Katowicach, to jest absolutnie w wielkim błędzie, bo te spotkania organizujemy w wielu miejscach Polski, organizowaliśmy i teraz – mimo okresu wakacyjnego – również te spotkania będziemy organizować. Każdy z nas, ministrów, parlamentarzystów, czyli polityków, którzy dziś zasiadają w parlamencie, już przygotowuje harmonogram pracy w terenie, harmonogram spotkań z wyborcami, bo zdajemy sobie sprawę, że o tych rzeczach musimy przypominać. O tych rzeczach, które udało nam się osiągnąć, a które chcemy jeszcze zrealizować, musimy cały czas mówić –  zaznaczył wiceminister obrony narodowej.

Całą rozmowę z wiceminister Wojciechem Skurkiewiczem w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj