fot. www.gov.pl

Kongres Programu dla Śląska za tydzień w Katowicach

Za tydzień w Katowicach odbędzie się kongres Programu dla Śląska z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Tematami konferencji będą m.in. przyszłość młodych na rynku pracy, walka ze smogiem oraz elektromobilność.

,,Kongres Programu dla Śląska. Nowoczesność i tożsamość regionu” – tak nazywa się konferencja, która odbędzie się 2 i 3 października w Katowicach. Będzie uczestniczył w niej premier Mateusz Morawiecki, kandydujący z pierwszego miejsca listy PiS w okręgu katowickim.

Tematami kongresu będą przyszłość młodych na rynku pracy, walka ze smogiem, elektromobilność, rewitalizacja, przemysł 4.0 czy smart cities. Planowane są również warsztaty dla przedsiębiorców na temat Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Obecnie Program dla Śląska obejmuje 87 przedsięwzięć o łącznej wartości ponad 55 mld zł. Jest to kluczowy projekt Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Chodzi o zastępowanie tradycyjnych sektorów gospodarczych, takich jak hutnictwo i górnictwo, nowymi i bardziej produktywnymi. To także poprawa jakości środowiska i modernizacja infrastruktury transportowej. Aktualne przedsięwzięcia w tym regionie to na przykład program Czyste Powietrze i Gepard II „Śląsk – Zagłębie bezemisyjnego transportu”.

TV Trwam News

drukuj