fot. PAP/Radek Pietruszka

Kukiz’15 i PiS podpisali umowę programową

Kukiz’15 i jego współpracownicy podpisali z Prawem i Sprawiedliwością umowę programową. Piotr Müller, rzecznik rządu, zaprasza wszystkich polityków do współpracy programowej.

Szczegóły umowy o współpracy programowej PiS z Kukiz’15 mają być znane w najbliższym czasie. Porozumienie to efekt wielu spotkań, z których ostatnie odbyło się w poniedziałek w kancelarii premiera pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim, wicepremierem i prezesem PiS, a Pawłem Kukizem, liderem Kukiz’15. O umowę pytany był w Polskim Radiu Piotr Müller.

– My do współpracy programowej zapraszamy wszystkich, którzy chcą wokół określonych programów, ustaw z nami współpracować. Paweł Kukiz i jego współpracownicy podpisali taką umowę programową. To nie jest umowa koalicyjna, tylko umowa programowa dotycząca konkretnych obszarów – tłumaczył rzecznik rządu.

Piotr Müller podkreślał, że w Polskim Ładzie znajduje się kilka punktów, „które są wpisane bezpośrednio właśnie na wniosek Pawła Kukiza”.

– Jest to m.in. element związany z budowaniem systemów informatycznych do e-partycypacji, aby obywatele mogli wyrażać swoje zdanie, opinie, inicjatywy za pomocą systemów informatycznych. (…) To jest jeden z punktów, które zostały wpisane na wniosek Pawła Kukiza. Liczę na to, że kilka punktów programowych, które zostaną niedługo przedstawione, a są uwzględnione w umowie, wspólnie zrealizujemy – zaznaczył Piotr Müller.

Jednocześnie rzecznik rządu wyraził nadzieję, że także inne osoby w Sejmie będą poszukiwały merytorycznej współpracy.

TV Trwam News

drukuj