Prezes PiS z wizytą w Gostyninie

Polska musi stać się znowu krajem sprawiedliwym – powiedział Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Gostyninie w woj. mazowieckim. Od tego miasta prezes Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął swój objazd po Polsce.

Tak jak w poprzednich latach przez następne miesiące, głównie w soboty i niedziele, politycy PiS i szef partii odwiedzą wyborców we wszystkich województwach.

– Chcemy rozmawiać z Polakami o sprawach, które są dzisiaj najważniejsze, a jest ich bardzo wiele. Z tymi Polakami, którym żyje się na ogół gorzej, a często dużo gorzej, którzy stanowią większość naszego narodu. Musimy o nich pamiętać, bo ta pamięć wynika z poczucia, że jesteśmy jednością. Z poczucia, iż ten naród musi coś łączyć. Tym spoiwem jest sprawiedliwość. Polska musi stać się znowu krajem sprawiedliwym, bo dzisiaj takim nie jest – powiedział prezes Jarosław Kaczyński. 

Jarosław Kaczyński odniósł się m.in. do kryzysu w sferze finansów publicznych. Akcentował, że PiS będzie dążyło do tego, by system podatkowy w Polsce stał się sprawiedliwy, tak aby, ci którzy mają więcej – płacili więcej, a ci którzy mają mniej – płacili mniej.

Dodał, że priorytetem jest przywrócenie w Polsce porządku jeśli chodzi o przestępczość i bezpieczeństwo obywateli. Ponadto Jarosław Kaczyński akcentował, że Polska potrzebuje bardzo daleko idącej zmiany, ponieważ dziś nie można powiedzieć, że jest dobrze.

– Jeśli mamy dzisiaj w Polsce przeszło 2 mln. Polaków za granicą, 2,4 mln osób bezrobotnych, nie licząc bezrobocia ukrytego, niezarejestrowanego i tego na wsi to nie można powiedzieć, że jest dobrze. Jeżeli mamy zapaść, jeśli chodzi o liczbę urodzeń, mając przeszło dwusetne miejsce na świecie i perspektywę wyludnienia kraju to naprawdę nie można powiedzieć, że jest dobrze. Polska potrzebuje bardzo daleko idącej zmiany. Polska potrzebuje tego, by nasz kraj był bezpieczny, sprawiedliwy i aby skoncentrował swoje wysiłki na tych kwestiach, które dla naszej przyszłości są najważniejsze – dodaje prezes Jarosław Kaczyński.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl