fot. PAP/Paweł Supernak

PiS złożyło wniosek o wotum nieufności wobec min. B. Sienkiewicza. „To reakcja na bezprawne i siłowe przejęcie mediów publicznych”

Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o wotum nieufności wobec ministra kultury, Bartłomieja Sienkiewicza, i zapowiada, że będzie procedowany podczas najbliższego posiedzenia Sejmu.

To reakcja na bezprawne i siłowe przejęcie mediów publicznych – poinformowali o tym na wspólnej konferencji prezes PiS, Jarosław Kaczyński, i szef Klubu Parlamentarnego tej partii, Mariusz Błaszczak.

https://twitter.com/pisorgpl/status/1742508457163452785

Politycy zaprosili wszystkich Polaków do udziału w proteście w obronie mediów, wolności słowa i demokracji, który przed Sejmem odbędzie się 11 stycznia.

Obecnie rządzącym towarzyszy kłamstwo m.in. w sprawie relokacji migrantów, łamane są też zasady demokratycznego państwa i obietnice dane Polakom – wskazał Jarosław Kaczyński.

– Mamy do czynienia przede wszystkim z wielkim niedotrzymaniem obietnic. Mamy nowe podatki, mamy w gruncie rzeczy likwidację takich nowo powołanych instytucji, jak tani kredyt. Mamy do czynienia z tak drastycznym wprowadzeniem opinii publicznej, wyborców w błąd, jak ustawa o 60 tys. kwoty wolnej od podatku i można by to mnożyć – akcentował prezes PiS.   

https://twitter.com/pisorgpl/status/1742511926700016062

Politycy PiS zachęcali, by Polacy 11 stycznia pod Sejmem wyrazili swój protest wobec nielegalnych działań tzw. koalicji 13 grudnia. Manifestacja rozpocznie się o 16.00.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl