Opozycja przeprowadza ataki na Polskę  

Cechą europejskich polityków stały się w ostatnim czasie permanentne próby wpływania na polskie sprawy. Potęgują je działania polskiej opozycji – Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Pytanie, jak skończy się to dla opozycji, a co ważniejsze – dla Polski.

Obraźliwie o Polsce pisali w swoich listach członkowie Komisji Europejskiej, a także wypowiadał się Martin Szulc. Kolejnymi atakami w kierunku naszego kraju były debata w parlamencie europejskim na temat praworządności w Polsce i opinia Komisji Weneckiej. Teraz planowana jest rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski.

– Liderzy PO i Nowoczesnej biegają na skargę do Brukseli to narusza strategiczne interesy Polski – ocenił wicemarszałek sejmu Stanisław Tyszka.

W czwartek szef PO Grzegorz Schetyna namawiał w Brukseli do przyjęcia unijnej rezolucji w sprawie Polski. Dziś poseł Rafał Grupiński przekonuje, że to konieczne.

– Wyraźnie mamy do czynienia nie tylko z niewykonywaniem wyroków Trybunału Konstytucyjnego przez polityków rządzących, ale także z zapowiedzią prezesa Kaczyńskiego, że te wyroki w przyszłości nie będą wykonywane – powiedział Rafał Grupiński.

PE jako gremium demokracji zachodnich musi zabrać głos – ocenia Grupiński. Nowoczesna zwolennikiem rezolucji nie jest, ale Katarzyna Lubnauer nie rozumie dlaczego nieprzychylne opinie płynące z Brukseli miałaby być czymś zdrożnym.

– Jesteśmy członkiem UE i jest czymś zupełnie normalnym, że PE niepokoi się tym co się dzieje w Polsce – mówiła Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.

Szef Parlamentu Europejskiego Martin Szulc idzie jednak krok dalej. Polskę oczernia. Na początku roku mówił o putinizacji polskiej polityki. Teraz przy okazji szczytu, który miał rozwiązać problem nielegalnej migracji również wspomniał o naszym kraju. Zalecił by rząd w Warszawie wdrożył uwagi Komisji Weneckiej. Szef MSZ Witold Waszczykowski mówi, że zalecenia KW już są realizowane.

– Skierowaliśmy sprawę do parlamentu, gdzie zostanie powołana komisja, która będzie procedowała jak te wnioski wprowadzić – wyjaśnił minister Wszczykowski.

Do słów Martina Szulca odniosła się Premier Beatat Szydło.

– Słowa, które wypowiedział były nieuprawnione i niepotrzebne. Niepotrzebnie podgrzewa atmosferę – skomentowała premier.

W obronie Polski i naszej racji stanu stanęli premierzy Wielkiej Brytanii David Cameron i Węgier Wiktor Orban. Jednak dla lidera największej partii opozycyjnej Grzegorza Schetyny to osobliwa koalicja.

– Jesteśmy krajem, który szuka egzotycznych sojuszy. Dobre relacje z Węgrami i Wielką Brytanią, które ustawiają się trochę obok głównej drogi europejskiej to nie są najlepsi partnerzy – powiedział Grzegorz Schetyna.

Na szali znajduje się reputacja Polski nie tylko na arenie europejskiej. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro mówi, że dla PO priorytetem stał się interes partyjny.

– To tacy ludzie bezwzględni, którzy swoją reputację budują kosztem Polski i mam nadzieję, że to im się odbije czkawką również w Polsce – zauważył Zbigniew Ziobro.

Na razie sondażowe słupki pokazują, że strategia totalnej opozycji nad Wisłą się nie podoba.


TV Trwam News

drukuj