I Forum Kobiet Katolickich Archidiecezji Łódzkiej

„W trosce o nasze dzieci” pod takim hasłem odbędzie się dziś I Forum Kobiet Katolickich Archidiecezji Łódzkiej. Celem  spotkania jest uświadomienie i informowanie rodziców o jawnych i ukrytych zagrożeniach wobec dzieci, zwłaszcza tych najmniejszych.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w auli Łódzkiego Seminarium Duchownego.

Jego organizatorem jest Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej we współpracy z ks. bp. Ireneuszem Pękalskim, delegatem Konferencji Episkopatu Polski do spraw Kobiet.

Organizatorzy poprzez Forum pragną wytworzyć nowe więzi przyjaźni i współpracy z wieloma organizacjami kobiet, by skutecznie zapewnić optymalne warunki wychowania nowych pokoleń naszej ojczyzny.

– Forum rozpocznie się w o godz. 10.00 i potrwa do godz. 16.00. W części przedpołudniowej prelegenci będą mówić o różnego rodzaju zagrożeniach, z którymi spotykają się zwłaszcza najmłodsze dzieci. Natomiast w drugiej części będzie mowa o tym, co należy robić, żeby umacniać więzi rodzinne – powiedział ks. dr Roman Piwowarczyk, organizator.

Spotkanie zakończy wspólna modlitwa w intencji rodzin.

PROGRAM:

10.00 ks. bp Ireneusz Pękalski – delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet: Słowo wstępne i modlitwa rozpoczynająca spotkanie.

10.20 Małgorzata Więczkowska – pedagog, medioznawca, nauczyciel przedszkolny: O zagrożeniach duchowych w mediach.

12.00 Modlitwa: Anioł Pański

12.30 ks. Tomasz Owczarek – proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Parznie, egzorcysta Archidiecezji Łódzkiej: Zagrożenia duchowe.

13.30 ks. Roman Piwowarczyk – proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Konstantynowie Łódzkim, Duszpasterz Kobiet Archidiecezji Łódzkiej, doktor filozofii: Ideologia gender i jej zagrożenia.

14.00 Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie – rodzice 4 dzieci, autorzy warsztatów dla rodziców, posługujący w katolickiej poradni życia rodzinnego „W trosce o Rodzinę”: Wychowanie do pięknej miłości – jak rozmawiać z dziećmi o seksualności?

14.30 Dominika Rybak, Izabela Bobrowska – autorki Elementarza Modlitwy Dziecka Bożego: O potrzebie wspólnej modlitwy rodzinnej.

15.00 Modlitwa: Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.20 Tomasz Bobrowski – prowadzący spotkania malarskie i historyczne: Działalność św. Urszuli Ledóchowskiej jako przykład edukacji dzieci.

16.00 Modlitwa za rodziny

RIRM

drukuj