fot. flickr.com

Parlamentarzyści z Polski i Kanady o ochronie życia

„Zależy nam, aby parlamentarzyści z całego świata współpracowali i podejmowali działania na rzecz ochrony życia” – powiedział poseł Jan Dziedziczak, szef Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny.

Wczoraj, członkowie zespołu spotkali się w Sejmie z przedstawicielami kanadyjskich organizacji pro-life. Członkowie parlamentów obu krajów wymienili się doświadczeniami.

Poseł Jan Dziedziczak, przewodniczący parlamentarnego zespołu powiedział, że Polska ma szczególne zadanie – jako ojczyzna św. Jana Pawła II – ochrony życia nienarodzonych.

– Dawać przykład innym, zachęcać innych do naśladowania – to jest ta apostolska rola całej wspólnoty Polaków. Kanadyjczycy mówili nam o swoich doświadczeniach. Tam sytuacja jest dużo trudniejsza. Niestety jest tam możliwość zabicia dziecka nienarodzonego do momentu – narodzin. Zabijane są także dzieci dziewięciomiesięczne. Zależy nam na tym, żeby parlamentarzyści z całego świata, którzy są za życiem, współpracowali, wymieniali się doświadczeniami, poznawali siebie wzajemnie – to jest bardzo ważne. Druga strona ma te mechanizmy doskonale opanowane. Czas na nas. Razem możemy zrobić dużo więcej i przesuwać granicę w stronę pełnej ochrony życia – powiedział poseł Jan Dziedziczak.    

Przedstawiciel kanadyjskiego parlamentu zapewnił też polskich polityków, że wraz z organizacjami pro-life wspierają Mary Wagner w jej heroicznej walce o życie nienarodzonych.

Zaznaczył również, że podejmują stosowne działania, by doprowadzić do jej uwolnienia.

RIRM

drukuj