Powstaje Europejska Federacja Ruchów Obrony Życia

Przedstawiciele 20 krajów UE podjęli decyzję o rozpoczęciu prac nad statutami Europejskiej Federacji Ruchów Obrony Życia – poinformował Jakub Bałtroszewicz, koordynator Polskiego Komitetu Narodowego Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z nas”.

Decyzja ta zapadła podczas odbywającego się w Krakowie I Europejskiego Kongresu Pro-Life, będącym podsumowaniem europejskiej inicjatywy obywatelskiej „Jeden z Nas”.

Celem powstania Europejskiej Federacji Ruchów Obrony Życia jest przygotowanie do wysłuchania publicznego w Komisji Europejskiej ws. obywatelskiej inicjatywy – tłumaczy Jakub Bałtroszewicz.

– Najbliższe miesiące poświęcimy przygotowaniu się do wysłuchania przed Komisją Europejską, a także do stworzenia jakichś zrębów, statutów współpracy, która ma nam pozwolić wpływać, promować i bronić godności człowieka, chronić nienarodzonych, promować życie ludzkie w instytucjach europejskich – deklaruje Jakub Bałtroszewicz.

Dziś w drugim dniu kongresu uczestnicy spotkali się z ks. kard. Stanisławem Dziwiszem, metropolitą Krakowskim. Uczestniczyli w uroczystej Eucharystii sprawowanej w prywatnej kaplicy arcybiskupów krakowskich.

W południe rozpocznie się panel europejski, w ramach którego wystąpią eurodeputowani Carlo Casini, Konrad Szymański i Mirosław Piotrowski. Będą mówili o tym jak budować cywilizację życia w świecie polityki.

Przewidziano także panel organizacji Pro-Life. W ciągu ostatniego roku pod postulatem wstrzymania finansowania z unijnych funduszy proaborcyjnych projektów podpisało się niemal 2 miliony obywateli ze wszystkich krajów Unii Europejskiej.

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl