Szczecin: Wielka pokuta za grzech tzw. aborcji

W Szczecinie odbędzie się dziś nabożeństwo pokutne wynagradzające Bogu za grzechy przeciwko życiu ludzkiemu. To inicjatywa środowisk pro-life, które od kilku lat zabiegają o to, by 27 kwietnia był poświęcony modlitwie w intencji obrony życia. 

Powodem wyboru tego dnia jest kolejna rocznica wprowadzenia ustawy aborcyjnej, która w warunkach terroru została narzucona Polsce w 1956 r. Od tego czasu śmierć w wyniku tzw. aborcji poniosło przeszło 20 milionów nienarodzonych dzieci.

Prezes Fundacji Małych Stópek ks. Tomasz Kancelarczyk zauważył, że tzw. aborcja bardzo często przebiega w sposób cichy i niezauważalny. Kapłan zwrócił uwagę na ogrom zła, jakim jest zabójstwo drugiego człowieka.

To ciąży na nas wszystkich, bo to nie jest kwestia wyłącznie osób dokonujących aborcji, ale również kwestia tych wszystkich, którzy na różne sposoby w tym uczestniczą i które na to przyzwalają – także tych osób, które odnoszą się do tego problemu w sposób obojętny albo niewłaściwie reagują – powiedział ks. Tomasz Kancelarczyk.

Duchowny stwierdził, że wykroczenia przeciwko życiu dotyczą w pewien sposób każdego świadomego człowieka. Wszyscy, którzy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji,  powinni realnie bronić życia – podkreślił ks. Tomasz Kancelarczyk.

Myślę, że każdy z nas w tej materii powinien przeprowadzić rachunek sumienia, bo wszyscy w jakimś wymiarze jesteśmy odpowiedzialni za to, co się dzieje – wyjaśniał prezes Fundacji Małych Stópek.

Wiemy, że aborcja jest tzw. ,,cichym zabójcą”, a tak naprawdę nie reagujemy w sposób właściwy i często wielu z nas przechodzi do porządku dziennego, nie patrząc na to, że istoty ludzkie są unicestwiane – dodał kapłan.

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk poinformował, że tam, gdzie jest informacja odnośnie możliwości popełnienia tzw. aborcji, nie można pozostawić osoby potrzebującej. Zdaniem kapłana obecność to podstawowa kwestia.

Kapłan zwrócił również uwagę na to, że organizacją realnie wspierającą dzieła obrony życia jest m.in. szczecińska Fundacja Małych Stópek, która pomaga kobietom w trudnych sytuacjach życiowych.

Jeśli dostajemy informację, że jest trudno, że kobieta jest pozostawiona sama sobie i życie jej dziecka może być z tego powodu zagrożone, trzeba reagować. Organizujemy wtedy pomoc materialną i prowadzimy różne zbiórki akcesoriów dla dzieciwskazał kapłan.

Ksiądz Kancelarczyk podkreślił, że podstawową kwestią jest modlitwa, bez której nie byłoby owoców.

Wymiar duchowy, czyli modlitwa jest najważniejsza. Uczestnictwo w jutrzejszym nabożeństwie (albo chociażby indywidualne uczestnictwo w Eucharystii każdego dnia), jest już konkretnym działaniem na rzecz obrony życiapodkreślił ks. Kancelarczyk.

Centralne nabożeństwo pokutne odbędzie się 27 kwietnia w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej w kościele ojców Pallotynów przy ul. Ducha Świętego 9 w Szczecinie.

Nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00, później wierni odmówią nieszpory, a następnie odbędzie się obrzęd pokutny przy wystawieniu Najświętszego Sakramentu. Wydarzenie zakończy się o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.

Anna Pleskot/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl