Hiszpańska machina propagandy pro-aborcyjnej ruszyła

W Hiszpanii ponownie ruszyła cała machina propagandy pro-aborcyjnej, która używa jak zwykle ekstremalnych przypadków, aby manipulować uczuciami osób i rodzić zamieszanie – stwierdził ks. bp Reig Pla.

Powodem jest trwająca zwłoka w zapowiedzianym usunięciu aktualnej ustawy o aborcji – czyli zabijaniu dzieci nienarodzonych oraz niepewność partii, która podtrzymuje rząd.

Zachowanie prawa do aborcji to utrzymywanie korupcji państwa”, napisał ordynariusz diecezji Alcalá de Henares i przewodniczący Komisji ds. Rodziny i Życia hiszpańskiego Episkopatu.

W liście ks. bp Reig Pla szczególnie apeluje, aby walczyć z manipulacją języka stosowaną przez zwolenników aborcji.

-Kiedy mówimy o aborcji, czy chodzi o ‘przerwanie’ ciąży? Nie. Aborcja jest eliminacją niewinnej ludzkiej istoty. Czy chodzi o kwestię zdrowia reprodukcyjnego lub seksualnego? Absolutnie. Aborcja nic nie leczy, a tylko niszczy. Czy chodzi o stwierdzenie prawa matki do decydowania? Także nie”. Zdaniem ordynariusza diecezji Alcalá de Henares, kiedy mówimy o poczętym ludzkim życiu, to “mówimy o ludzkiej istocie”. “Stwierdzenie czegoś przeciwnego byłoby pominięciem ewidencji naukowych. Zatem, jaki jest powód, aby dalej mówić o prawie do aborcji?” Jego zwolennicy opierają się na “perwersyjnym, despotycznym i niesolidarnym prawie do wolności. Zachowanie prawa do aborcji to podtrzymywanie korupcji państwa. Jeśli można zabić bezbronną niewinną istotę, każda korupcja jest możliwa i może być uznana za ‘prawo’” – czytamy w liście.  

Ks. bp Reig Pla podkreśla także, że kobieta jest ofiarą aborcji i potrzebuje wsparcia i szacunku od całego społeczeństwa.

“Prawdziwa pomoc matce polega na wsparciu jej podczas ciąży oraz podczas wychowywania dzieci. W ten sposób przeszlibyśmy od kultury śmierci do położenia fundamentów pod cywilizację miłości”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl