fot. Fundacja Moniki Pyrek

W Szczecinie odbyły się zawody z cyklu Monika Pyrek Tour

Szczecin był pierwszym przystankiem trzeciej edycji zawodów z cyklu Monika Pyrek Tour. Imprezie towarzyszą specjalnie stworzone strefy aktywności, w których najmłodsi mogą spróbować swoich sił w skoku o tyczce. Wszystko odbywa się pod okiem Moniki Pyrek, jednej z najlepszych polskich tyczkarek w historii. „W Szczecinie przekonaliśmy się, że dzieci chcą i potrzebują takiej aktywności. W samej strefie bawiło się z nami około 300 osób” – cieszy się była reprezentantka Polski.


Fundacja Moniki Pyrek już po raz trzeci zorganizowała cykl zawodów, który coraz mocniej stawia na upowszechnianie skoku o tyczce. Monika Pyrek Tour jest także częścią cyklu ogólnopolskich warsztatów, zawodów i pikników lekkoatletycznych. Wydarzenie przyciąga wielu chętnych. Uczestnicy cieszyli się aktywnością fizyczną i rywalizacją.

Już pierwsze spotkanie pokazało, jak wiele frajdy można czerpać z tak zorganizowanego czasu dla dzieci i młodzieży.

– To były moje pierwsze zawody w skoku o tyczce. Bardzo mi się podobało. Skakanie to super uczucie! – mówi Hanna, najmłodsza uczestniczka zawodów.

– Skok o tyczce to całe moje życie. Cieszę się, że mogę się rozwijać sportowo i regularnie skakać na zawodach. W Szczecinie była super organizacja i atmosfera. Tylko pogoda mogłaby być lepsza. Mam nadzieje, że w Łodzi będzie świeciło słońce – podsumowała Laura Tyszko, która triumfowała w kategorii U18.

Po raz pierwszy cykl Monika Pyrek Tour znalazł się w oficjalnym kalendarzu World Athletics. Pierwsze zawody, połączone z wyjątkową strefą aktywności, odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Szczecinie. Warto podkreślić, że uczestnicy zawodów zdobywają medale mistrzostw Polski w wielu kategoriach wiekowych. Przed rokiem medale mistrzostw Polski zdobyło aż siedemnastu z nich: Laura Tyszko, Julia Torlińska, Gabriela Melzacka, Piotr Wołoszyn i Konrad Złoch (wszyscy mistrzostwo Polski do lat 16), Natalia Lewandowska, Anastasiia Kostyrko, Michał Gawenda, Paweł Pośpiech i Wiktor Smura (MP do lat 18), Valentyna Iakovenko, Zofia Gaborska (MP do lat 20), Dominika Brykała (MP do lat 23) oraz Agnieszka Kaszuba, Maja Chamot, Emilia Kusy i Karol Pawlik (mistrzostwo Polski seniorów).

fot. Fundacja Moniki Pyrek

Z pierwszych zawodów z cyklu zadowolony był także Bartosz Marciniewicz, który zwyciężył w kategorii Open.

– Skakało się dobrze. Cieszy mnie moja forma, kolejny start na 5,20 metra. Mam nadzieję, że w Łodzi będzie 10 centymetrów wyżej i uzyskam kwalifikacje na mistrzostwa Europy – podsumował.

Dzięki temu, że podczas Monika Pyrek Tour poprzeczka zawisa na wysokości już od jednego metra, w zawodach mogą wystartować nawet najmłodsi adepci skoku o tyczce, którzy dopiero rozpoczynają swoją sportową przygodę. W Szczecinie uhonorowano nagrodami zwycięzców w sześciu kategoriach wiekowych – 10, 12, 14, 16 i 18 oraz open, osobno dziewczęta i chłopców. Oprócz tego prowadzona jest także klasyfikacja generalna całego cyklu. Dzięki temu będziemy mogli poznać zwycięzców, którzy otrzymają nagrody główne.

fot. Fundacja Moniki Pyrek

W trakcie pierwszych zawodów w Szczecinie kapitalnie wypadła zabawa w strefie aktywności.

– Te specjalne strefy aktywności będą towarzyszyć wszystkim zawodom. Zaprosiliśmy do nich szkoły i przedszkola. Znajduje się w nich wydzielona część zabawowa dla najmłodszych, którzy mogą poczuć się jak profesjonalni tyczkarze. Przygotowaliśmy dla nich skok o tyczce na zeskok dmuchany, skok o tyczce do basenu z kulkami oraz pomiędzy piankowymi kamykami. Wszystkie te aktywności dzieci mogą wykonać w asyście instruktora. W Szczecinie zabawa była przednia, a najmłodsi byli bardzo zadowoleni – podkreśla Monika Pyrek.

Na cykl składa się pięć profesjonalnych zawodów skoku o tyczce, połączonych z bardzo mocno rozbudowaną strefą aktywności. Kolejne odsłony akcji odbędą się 30 maja w Łodzi (Stadion RKS Łódź, ul. Rudzka 37), 6 czerwca w Poznaniu (Stadion lekkoatletyczny Golęcin, ul. Warmińska 1), 13 czerwca w Gdańsku (Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby, al. Grunwaldzka 244) oraz 15 czerwca w Bydgoszczy (Stadion lekkoatletyczny Zawisza Bydgoszcz, ul. Gdańska 163).

fot. Fundacja Moniki Pyrek

***

Wyniki:

Kategoria U10: Hanna Budna 0,80m
U12: Tomasz Olejniczak 2,00m
U14: Oliwia Prostak 2,90m
U14: Witold Wróblewski 3,40m
U16: Lena Lipińska 2,00m
U16: Wiktor Jaroszewicz 3,90m
U18: Laura Tyszko 3,70m
U18: Paweł Pośpiech 4,60m
Open: Maja Chamot 4,00m
Open: Bartosz Marciniewicz 5,20m

Fundacja Moniki Pyrek

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl