fot. pixabay.com

Prezes Francuskiego Komitetu Olimpijskiego podała się do dymisji

Prezes Francuskiego Komitetu Olimpijskiego (CNOSF) Brigitte Henriques podała się do dymisji nieco ponad rok przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Paryżu – poinformował w czwartek CNOSF.


„Podczas otwarcia zgromadzenia ogólnego CNOSF, które odbyło się w czwartek w Maison du Sport Francais, Brigitte Henriques ogłosiła swoją decyzję o ustąpieniu ze stanowiska prezes Francuskiego Komitetu Olimpijskiego” – napisano w oświadczeniu Francuskiego Komitetu Olimpijskiego.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy, a więc do czasu wyboru nowego prezesa, jego obowiązki przejmie sekretarz generalna CNOSF, Astrid Guyart.

Brigitte Henriques została wybrana na stanowisko w lipcu 2021 roku, zastępując Denisa Masseglię. Jej rządy upływały pod znakiem licznych konfliktów wewnątrz organizacji, między innymi z byłym sekretarzem generalnym, Didierem Seminetem. Sytuacja uległa pogorszeniu w ostatnich dniach po tym, jak Masseglia zapowiedział złożenie skargi do Krajowej Prokuratury Finansowej (PNF) w sprawie nadużycia zaufania przez zarząd CNOSF pod wodzą Henriques.

„Rezygnacja to sposób na zażegnanie kryzysu i to bardzo szlachetne” – przyznał prezes jednego z francuskich związków sportowych, obecny podczas czwartkowego zgromadzenia.

Przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu odbędą się w dniach 26 lipca – 8 sierpnia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl