W Polsce spada bezrobocie

Bezrobocie w Polsce ciągle spada. Kolejne optymistyczne dane podał dziś Główny Urząd Statystyczny, który poinformował, że stopa bezrobocia w marcu wyniosła 8,1 proc. wobec 8,5 proc. w lutym.

– To pokazuje, że jesteśmy dynamicznie rozwijającym się krajem, dynamicznie rozwijającą się gospodarką – akcentuje premier Beata Szydło.

Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie polscy przedsiębiorcy – podkreśla premier, która odwiedziła dziś w Radomiu firmę Radmot, specjalizującą się w nowoczesnych technologiach obróbki metali.

W zeszłym tygodniu GUS przedstawił dane, z których jasno wynika, że produkcja przemysłowa w marcu w porównaniu z lutym wzrosła aż o 17,5 proc. A w ujęciu rocznym była wyższa o ponad 11 proc.

– Z satysfakcją mogę powiedzieć, że Gospodarka Plus staje się faktem. Jesteśmy coraz lepiej i dynamiczniej rozwijającym się państwem. Jednak żeby ten sukces był pełny, Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju musi być realizowany konsekwentnie, we wszystkich jego założeniach do końca. To jest na pewno priorytet polskiego rządu. Dzisiaj cieszmy się, że Polska jest państwem bezpiecznym, państwem rozwijającym się, z dobrą atmosferą z dobrym klimatem dla przedsiębiorców. Zapraszamy inwestorów, ale zapraszamy też polskie firmy, polskich przedsiębiorców, do tego, aby inwestowali, aby rozwijali się coraz bardziej dynamicznie. Gospodarka, przemysł, rozwój, rodzina, bezpieczeństwo to są te priorytety, o których mówiliśmy od początku, kiedy zaczęliśmy przygotowywać plan rządzenia dla Polski – podkreśla premier Beata Szydło.

Szefowa rządu podkreślała, że plan gospodarczy rządu, określony m.in. w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, będzie realizowany konsekwentnie. Przypomniała, że rząd m.in. obniżył podatek CIT dla mikroprzedsiębiorstw z 19 do 15 proc., wprowadzono też ułatwienia mające poprawić klimat i otoczenie biznesowe.

Premier oceniła, że połączenie programów gospodarczych z tymi socjalnymi, np. programem Rodzina 500 plus, przynosi pozytywne efekty. Zwróciła uwagę, że mimo iż ten program jest programem prorodzinnym i prodemograficznym, przyczynia się też do poprawy konsumpcji.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl