Ulicami Lublina przejdzie marsz poparcia dla TV Trwam

Nie ustają marsze w obronie TV Trwam i wolnych mediów w Polsce.  Już jutro pod hasłem „Nie ma wolności bez częstotliwości – jestem, czuwam, trwam” ulicami Lublina przejdzie marsz zwolenników TV Trwam.

Marsz rozpocznie się o godz. 12.30 uroczystą Mszą św. w kościele Rektoralnym oo. Jezuitów pw. św. Piotra. Następnie, po złożeniu kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Tablicą Ofiar Katastrofy Smoleńskiej przy kościele oo. Kapucynów uczestnicy udadzą się na Plac Litewski. Tam głos zabiorą przedstawiciele środowisk uczestniczących w pochodzie, m.in. organizacje odpowiedzialne za przygotowanie Lubelskiego Marszu: Stowarzyszenia Solidarni 2010, Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Lublinie i Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. W pomoc zorganizowania marszu zaangażowały się także środowiska narodowej młodzieży.


– To nasz sprzeciw wobec „bandyckiej polityce państwa”, które pobiera pieniądze za coś czego nie daje w sposób należny. „Nie ma wolności bez częstotliwości – jestem, czuwam, trwam!”- to przede wszystkim parafraza hasła: „Nie ma wolności bez Solidarności”, gdzie Solidarność była tym wyrazem wolnego słowa. Teraz tę rolę przejęła TV Trwam, która będzie skierowana do polskiego społeczeństwa – powiedział Piotr Mazur, wiceprzewodniczący Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i sekretarz lubelskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.
PLAKAT

Kliknij, aby powiększyć

Przypomnijmy katolicka stacja pomimo otrzymania koncesji na nadawanie cyfrowe naziemne nie może rozpocząć nadawania na MUX-1, gdyż jej miejsce bezprawnie zajmuje TVP. Co więcej TV Trwam musi już płacić za koncesje, która de facto jeszcze nie ma. Przeciwko tej rażącej dyskryminacji na ulice polskich miast wychodzą obrońcy wolnych mediów. Następny marsz odbędzie się 23 we Wrocławiu.

Sprawę blokowania – wbrew ustawie – miejsca MUX-1 przeznaczonego dla TV Trwam bada Urząd Komunikacji Elektronicznej. Prezes Magdalena Gaj zapowiada, że potrwa to do końca listopada. Tymczasem nadawca TV Trwam już od 2 miesięcy musi płacić za koncesję bez możliwości nadawania. Taka sytuacja budzi społeczne niezadowolenie. 

RIRM

drukuj