Mieszkańcy kolejnych miast stają w obronie TV Trwam

Dziś odbędą się kolejne manifestacje w obronie prawdy i wolności w Polsce w tym w obronie katolickiej TV Trwam. Marsze przejdą ulicami Bytowa i Olsztyna.

Marsz w Bytowie rozpocznie się Eucharystią o godz. 14.30 w kościele pw. św. Katarzyny. Marsz organizują miejscowe środowiska patriotyczne przy zaangażowaniu i akceptacji wspólnot chrześcijańskich.

Stanisław Browarczyk z Rodziny Radia Maryja w Bytowie zwraca uwagę, że marsz jest walka o prawdę, o którą my, uważający się za chrześcijan powinniśmy zabiegać. Walka o prawdę, która dziś jest manipulowana. Zaznaczył, również, że nie można się zgodzić na to, że katolickim mediom odmawia się prawa dotarcia do tych, którzy tego głosu potrzebują

Naszym zadaniem jest walka o prawdę i wolność słowa. Chodzi o TV Trwam, która do tej pory nie ma swego udziału na multipleksie – to nas boli. W tej chwili takie wartości, jak małżeństwo, rodzina są zagrożone. W Polsce jest tragicznie – dlatego musimy walczyć – zaznaczał.

Również dziś przejdzie marsz ulicami Olsztyna. Będzie on poświęcony upamiętnieniu trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej, ale także walce o przyznanie TV Trwam miejsca na multipleksie.  To już trzeci marsz w obronie tej katolickiej telewizji w tym mieście.

– Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 11. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i o przyznanie miejsca dla TV Trwam na multipleksie. Następnie po Mszy św. o godz. 12 uformowany zostanie marsz, który przejdzie ulicami na Starym Mieście, koło Ratusza, ulicą 11 listopada, ulicą Piłsudskiego oraz Aleją Solidarności, gdzie zakończą się uroczystości patriotyczne – informuje Tadeusz Poźniak, przewodniczący Solidarnej Polski w Olsztynie.

Kolejny marsze zaplanowane są na 20 kwietnia w Gorzycach Wielkich oraz 28 kwietnia w Hrubieszowie.

 

Wypowiedź Elżbiety Wirskiej:

Audio MP3
Pobierz

 

Wypowiedź Stanisława Browarczyka:

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj