Kolejne marsze w obronie TV Trwam

Dziś marsze przejdą ulicami Bydgoszczy, Ostrowa Wlk. i Wąbrzeźna. To kolejne protesty przeciw decyzji KRRiT, której odmówiła TV Trwam przyznania miejsca na multipleksie.

Ulicami Bydgoszczy przejdzie III Marsz Kujawsko-Pomorski w Obronie Wartości Narodowych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na Placu Piastowskim. Następnie uczestnicy przejdą przez miasto, by wyrazić swoje poparcie dla katolickiej stacji i manifestować swoje niezadowolenie z działań obecnych rządzących.

– To będzie marsz w obronie wartości narodowych. Będziemy się domagali równouprawnia medialnego, a przede wszystkim miejsca dla TV Trwam na cyfrowym multipleksie. Niektórzy w tym co się dzieje widzą zagrożenie suwerenności dlatego postanowiliśmy bronić niepodległości państwa polskiego. Będziemy też protestowali przeciwko zubożeniu naszego społeczeństwa, zwiększającemu się bezrobociu, likwidacji wielu zakładów pracy. Będziemy protestowali przeciwko zmianom obyczajowym, kulturowym takim jak: ateizm, związki partnerskie. Chcę wyraźnie podkreślić, że nasza organizacja została zbudowana na wartościach chrześcijańskich, opiera się o społeczną naukę Kościoła katolickiego dlatego te sprawy są dla nas bardzo istotne powiedział Jak Kryger, zastępca Przewodniczącego Zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność

Swoje poparcie dla TV Trwam będą także demonstrować mieszkańcy Wąbrzeźna. Marsz poprzedzi Eucharystia o godz. 10:00 sprawowana w kościele p.w. Szymona i Judy. Marsz zakończy się na rynku przed kościołem Matki Bożej Królowej Polski.

Jak powiedział Andrzej Chojnicki, główny organizator marszu, od jakiegoś czasu władza przedmiotowo traktuje obywateli i naród, który jest suwerenem. Dodał, że poprzez nie przyznanie TV Trwam miejsca na multipleksie ograniczana jest wolność słowa i lekceważy się katolików.

– TV Trwam została potraktowana jako wróg publiczny nr 1obecnego projekty politycznego realizowanego przez ludzi, których stosunek do wiary, Kościoła,  i naszej chrześcijańskiej cywilizacji jest znany. Ten akt złej woli, a nawet prymitywnego zacietrzewienia, jawnej walki z katolicyzmem, jaki prowadzi obecna władza wymaga protestu – akcentował Andrzej Chojnicki, główny organizator marszu.

Dziś marsz w obronie TV Trwam przejdzie także ulicami Ostrowa Wielkopolskiego. Demonstrujący zgromadzą się wspólnie na Mszy św. o godz. 17.00 w kościele św. Antoniego, by później wyruszyć w demonstracji.

Z kolei 19 maja manifestacje w obronie TV Trwam odbędą się w Warszawie  i Paryżu. Cały czas trwa również akcja zbierania podpisów przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Do tej pory w siedzibie Radia Maryja w Toruniu podliczono 2 mln 482 tys. 924 kopie podpisów.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl