„Chcemy obudzić na nowo Polaków”

„Chcemy obudzić na nowo Polaków; dopóki nie będzie TV Trwam na ekranach telewizorów, trzeba to traktować jako zwykłą grę, która ma na celu wyciszenie środowisk patriotycznych” powiedział Bogdan Freytag przewodniczący Poznańskiego Związku Patriotycznego. Dziś ulicami Poznania przeszedł marsz poparcia dla TV Trwam.

Po uroczystej Eucharystii w kościele oo. franciszkanów, wierni przeszli od wzgórza Przemysła do Pomnika Powstańców Wielkopolskich. Uczestnicy manifestacji wyrazili swoje niezadowolenie z powodu blokowania przez TVP miejsca na MUX-1, które według przyznanej koncesji powinna zajmować już katolicka stacja.

Bogdan Freytag, który jest współorganizatorem marszu w stolicy wielkopolski podkreśla, że ludzie przyszli na te manifestacje ponieważ czują się oszukani. Wciąż nie mogą odbierać katolickiej stacji w systemie bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej.

– Niby przyznali TV Trwam tą częstotliwość, ale nie dali kanału. Nawiązując do słowa „kanał” można powiedzieć, że to oni nas chcą właśnie wpuścić w taki kanał, zwyczajnie oszukać po to, żeby wyciszyć przynajmniej część społeczeństwa; żeby mogli skupić się na walce z innymi patriotami, którzy np. 11 listopada będą protestować o wolność ojczyzny. Natomiast my chcemy obudzić na nowo Polaków żeby obudzili się z tego wyciszenia, właściwie z tego oszustwa – powiedział Bogdan Freytag.

Jarosław Kaczyński były premier podkreśla, że obecna władza nie dotrzymuje raz danego słowa, a także nie słucha głosu obywateli.

– Wielu przewidywało, w tym i ojciec Dyrektor – rozmawiałem z nim na ten temat jakiś czas temu – że ta sprawa tak będzie wyglądała. Ludzie, którzy w tej chwili decydują w tych sprawach nie uznają zasad umowy, słowa, nawet tej podstawowej dla naszej cywilizacji zasady pacta sunt servanda, no i wreszcie zasad honoru, bo to jest także sprawa honoru – powiedział Jarosław Kaczyński.

W Poznaniu marsz dla TV Trwam został zorganizowany już po raz trzeci. Dwa poprzednie odbyły się w obronie tej katolickiej telewizji, po tym, gdy w pierwszym konkursie KRRiT odmawiała TV Trwam miejsca na MUX-1.

Do tej pory w Polsce i po za jej granicami przeszło blisko 180 manifestacji w obronie Telewizji Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl