Kolejne marsze w obronie TV Trwam

Dziś kolejne miasta staną w obronie TV Trwam. Swój sprzeciw wobec nieprzyznania katolickiej stacji miejsca na multipleksie wyrażą mieszkańcy: Wysokiego Mazowieckiego, Wrocławia, Inowrocławia oraz Zambrowa.

W Wysokiem Mazowieckiem uczestnicy rozpoczną swoją manifestację Mszą św. o godz. 12:00 w kościele św. Jana Chrzciciela. Następnie zebrani wyruszą w kierunku kościoła św. Piotra i Pawła.

Marsz rozpoczynamy Mszą św., po niej wyruszamy ulicami miasta Wysokie Mazowieckie. Są dwie parafie więc chcemy przejść z jednej do drugiej, a zakończyć pod Miejskim Domem Kultury. Tam będzie krótki koncert patriotyczny – mówi poseł SP, Jacek Bogucki.

W  Stargardzie Szczecińskim marsz w obronie tradycyjnych wartości i rodziny oraz o wolność mediów i TV Trwam, rozpocznie się godz. 13.30 przy pomniku błogosławionego Jana Pawła II. Z kolei we Wrocławiu spotkanie rozpocznie się o godz. 14.30 w kościele p.w. Bożego Ciała przy ulicy Świdnickiej. Marsz wyruszy tuż po Eucharystii około godz. 15.30 sprzed pomnika Bolesława Chrobrego.

Zgromadzimy się po to, aby wyrazić sprzeciw wobec tego, że Telewizja Trwam, jak dotąd nie otrzymała miejsca na multipleksie cyfrowej. Chcemy wyrazić swoje poparcie dla Telewizji Trwam w staraniach o otrzymanie tego miejsca – mówi  Łukasz Lichtor, inicjator marszu.

Będzie to już trzeci marsz w obronie wolnych mediów.

Protest w Inowrocławiu rozpocznie się o godzinie 16.00 przy skwerze i pomniku bł. Jana Pawła II.

– Stamtąd wyruszymy ulicami: Solankową, Królowej Jadwigi przez rynek ul. Św. Ducha później Krzywoustego i Jagiellońską, bo przy Jagiellońskiej jest kościół św. Ducha. Tam przy relikwiach ks. Jerzego Popiełuszki chcemy zakończyć marsz. Wystosujemy również petycję i prześlemy ją w poniedziałek do prezydenta, premiera i do pana Dworaka niech przeczytają i wsłuchają się w głos narodu – mówi Józef Znamirowski, współorganizator marszu.

O tej samej godzinie mieszkańcy Zambrowa w kościele p.w.  Ducha Świętego będą uczestniczyć w Mszy św. Uczestnicy marszu przejdą ulicami: Białostocką, Piłsudskiego, Kościuszki, Milenijną pod pomnik bł. Ojca św. Jana Pawła II.

Zarówno uczestnicy jak i organizatorzy jednogłośnie zaznaczają, iż głównym celem manifestacji jest obrona TV Trwam i troska o przyznanie koncesji na nadawanie na multipleksie cyfrowym.

– Chciałbym zaprosić jak najwięcej ludzi z Zambrowa i okolic, aby włączyli się w ten marsz; wszystkich tych, którzy słuchają Radia Maryja i oglądają TV Trwam. Zaproszenie kieruję także pod adresem rolników – gdyż u nas jest teren rolniczy – aby jak najwięcej ludzi, którzy nas żywią i bronią, wzięło udział w tej manifestacji. Musimy bronić Radia Maryja i TV Trwam, gdyż to jedyne środki przedstawiające prawdę w naszej Ojczyźnie – w Polsce. Obrona tych mediów jest naszym katolickim obowiązkiem mówi Ireneusz Chaberek,  jeden z organizatorów marszu.

Przypomnijmy, katolicka stacja walczy o miejsce na multipleksie cyfrowym, którego odmówiła jej w pierwszym konkursie KRRiT. Mimo wielu manifestacji i podpisów które w Krajowa Rada wciąż blokuje TV Trwam dostępu do multipleksu cyfrowego. W Biurze Radia Maryja w Toruniu policzono już  2 mln 505 tys. 533 kopii protestów kierowanych do KR.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl