Miliony Polaków chcą TV Trwam

Miliony Polaków upominają się o katolicką TV Trwam, a tymczasem wydawca pisma antykatolickiego chce zakładać kanał społeczno-religijny – zauważa o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

Być może jest to zabieg anty-ewangelizacyjnych służb, które chcą udaremnić nasze starania – stwierdził Dyrektor katolickiej rozgłośni. Odniósł się do starań Spółki Media Works SA o miejsce na cyfrowym multipleksie.

Podmiot ten jest częścią Grupy Kapitałowej Platforma Mediowa Point Group Media, do której należy m.in. wydawca Tygodnika Wprost, który wielokrotnie prezentował swoją antykatolickość i atakował RM a także jego założyciela o. Tadeusza Rydzyka.

– Religijny nie znaczy katolicki. Mogą być różne religie. Sekty też nazywają się religiami. Może być nią nawet sekta satanistyczna. To jest bardzo niebezpieczne. Być może jest to zabieg służb antyewangelizacyjnych, które chcą udaremnić nasze starania Wystąpiliśmy bardzo jasno o telewizje katolicką. To druga próba. Wystąpiliśmy w imieniu milionów Polaków i liczymy na to, że jeżeli władza jest rzeczywiście demokratyczna to wyjdzie naprzeciw potrzebom ludzi – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk.     

 

Wypowiedź o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR

RIRM

drukuj