Zwycięstwo ludzi dobrej woli i modlitwy

Bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkich słuchaczy Radia Maryja, widzów TV Trwam, wszystkich którzy się modlili i starali na różne sposoby wspierać nasze działania (przez podpisywanie protestów, przesyłanie skarg do różnych urzędów m.in. do Krajowej Rady, Ministerstwa Cyfryzacji i Administracji, organizowanie marszów w Polsce i na świecie) w walce przeciwko dyskryminacji TV Trwam.

Dzisiaj otrzymaliśmy z Urzędu Komunikacji Elektronicznej decyzję rezerwacyjną. Dzięki niej TV Trwam od 15 lutego będzie mogła wejść na MUX 1. To jest ostatni wymagany dokument.


Pobierz Pobierz

Jest to zwycięstwo ludzi dobrej woli i modlitwy. Dziękujmy wszystkim za wsparcie, zarówno wierzącym, jak i niewierzącym. Życzymy Bożego błogosławieństwa oraz determinacji, by się jednoczyć i iść razem dla dobra. Może nie we wszystkim jesteśmy jednomyślni, ale trzeba patrzeć na to, co nas łączy i na tych polach działać. Można zrobić bardzo wiele dla Kościoła i Ojczyzny.

To jest wielkie zwycięstwo. Jeszcze raz wszystkim dziękuję: księżom biskupom, Episkopatowi polskiemu, osobom duchownym, księżom, siostrom i braciom zakonnym. Dziękuję chorym i cierpiącym. Oni najwięcej się modlą i ich modlitwa jest najcenniejsza. Dziękuję za olbrzymią pracę naszym siostrom, ojcom, pani dyrektor Lidii Kochanowicz, prawnikom. Wyrażam ogromną wdzięczność posłom i senatorom za organizowanie posiedzeń komisji oraz wszystkim, którzy mając dobrą wolę nie bali się złożyć podpisu pod protestem do KRRiT i Ministerstwa Cyfryzacji. To było ponad 2 i pół miliona ludzi. Dziękujemy biurom, Kołom Przyjaciół Radia Maryja, indywidualnym przyjaciołom, każdemu.

Kochani, przed nami wielkie zadanie. Wejście na multipleks to nie wszystko. Teraz trzeba stworzyć dobrą telewizję. Na początek wszystko pozostanie tak jak jest, chociaż niektóre rzeczy zostaną poprawione. Potrzebni są też dobrzy ludzie, kompetentni, zdolni, nie najemnicy, ale świadkowie prawdy; ludzie, którzy czują misję służby prawdzie, Panu Bogu i człowiekowi.

Żeby zrealizować wszystkie plany, potrzebne są finanse i o tym też trzeba mówić. Jeżeli oglądamy i słuchamy – chwała Panu. Trzeba jednak pamiętać, że kolejnym etapem jest odpowiedzialność za to dobro. Chodzi o wspieranie tego dobra modlitwą i życzliwością. Przeciwnicy będą na pewno robić wszystko, żeby nas zdyskredytować, ale nie przejmujmy się tym. Róbmy swoje: służmy z całą kulturą w prawdzie człowiekowi, Ojczyźnie.

Na to wszystko potrzebne są środki materialne. Kochani, pamiętajmy o tym co miesiąc. Ważna jest systematyczność, bo opłaty są ogromne. Tylko za bycie w eterze, za samo nadawanie (zarówno radia, jak i telewizji), będziemy płacić miesięcznie 2 i pół mln zł. Ktoś powie, że jest to ogromna kwota. Dla jednego – tak, ale dla milionów to nie jest niemożliwe. Trzeba żeby miliony poczuły odpowiedzialność. Zachęcajmy jeden drugiego, tłumaczmy. Razem możemy uczynić wiele dobra. Liczę na pomoc tych, którzy są najgorliwsi. Mam nadzieję, że znajdą oni innych gorliwych. Kochani, zróbmy razem telewizję naprawdę na wysokim poziomie.

Z 14 na 15 lutego będziemy na Jasnej Górze. Msza św. sprawowana będzie o północy. Eucharystii będzie przewodniczył ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski. Na nasze spotkanie na Jasną Górę wybiera się wiele osób. Mamy nadzieję, że tego dnia, także o północy rozpoczniemy nadawanie na multipleksie. Wszystko zależy od kwestii technicznych i dobrej woli niektórych osób w Polsce.

Trzeba zaznaczyć, że otrzymaliśmy jedno miejsce na multipleksie, a jest ich w Polsce 56. Proszę sobie wyobrazić – całe „morze” mediów liberalno – lewicowych i jedna TV Trwam. Oni mają potężne pieniądze i wielu ludzi. Wiemy jak po wojnie kształtowano tzw. dziennikarzy. Teraz trzeba to odrobić. My się trudzimy i Wy się trudzicie, dziękujemy Wam za to.

Pan Jezus to widzi i kiedyś będziemy w niebie opowiadać sobie o tym, jak działaliśmy dla prawdy, dla ewangelizacji. Pan Jezus każdego widzi i każdemu wynagrodzi. Bóg zapłać.

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR

Dyrektor Radia Maryja

 

* * *

KOMUNIKAT

W związku z rozpoczęciem przez Fundację Lux Veritatis nadawania programu TV TRWAM na MUX-1, od 15 lutego 2014r., informujemy o konieczności przeprogramowania dekoderów DVB-T i telewizorów z głowicami MPEG-4. Jednocześnie informujemy, że dotychczas nadawany na MUX-1 kanał TVP INFO będzie dostępny na MUX-3. Przeprogramowanie odbiorników umożliwi również poprawny jego odbiór. Opisane zmiany dotyczą wszystkich indywidualnych odbiorców telewizji naziemnej DVB-T.

* * *

ZMIANY W REZERWACJI CZĘSTOTLIWOŚCI MUX-1

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej dokonał zmian w rezerwacji częstotliwości na multipleksie pierwszym naziemnej telewizji cyfrowej. Od 15 lutego emisję mogą rozpocząć TV Trwam i TVP ABC.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał 28 stycznia 2014 r. decyzję w sprawie zmiany rezerwacji częstotliwości z zakresu 470-862 MHz, dokonanej na rzecz Telewizji Polskiej S.A. na zasadzie współużytkowania, w celu rozpowszechniania programów telewizyjnych w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie pierwszym (MUX1).

Decyzja ta skraca okres wykorzystania przez Telewizję Polską S.A. części multipleksu pierwszego, a tym samym pośrednio skraca terminu ważności rezerwacji częstotliwości w odniesieniu do rozpowszechniania dwóch z programów telewizyjnych: „Telewizja Polska I”, „Telewizja Polska II” lub programu regionalnego.

Zgodnie z treścią decyzji od dnia 15 lutego 2014 r. możliwe jest umieszczenie w multipleksie pierwszym dwóch nowych programów telewizyjnych, na które przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wydał koncesje, tj. TV Trwam i TVP ABC.

Rozstrzygnięcie w przedmiotowej sprawie stanowi również rozpatrzenie skarg obywatelskich, przekazanych z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji do Prezesa UKE. Dokonując zmiany decyzji rezerwacyjnej dla Telewizji Polskiej S.A., Prezes UKE uwzględnił stanowiska prezentowane w tych skargach i rozwiązał problemy w nich sygnalizowane.

Ponadto 29 stycznia 2014 r. Prezes UKE dokonał na rzecz Fundacji Lux Veritatis rezerwacji częstotliwości z zakresu 470-862 MHz, na zasadzie współużytkowania. Fundacja od dnia 15 lutego 2014 r. uzyskuje zatem uprawnienie do rozpowszechniania na multipleksie pierwszym w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programu telewizyjnego pod nazwą „TRWAM”.

Natomiast Telewizja Polska S.A. na podstawie decyzji rezerwacyjnej Prezesa UKE z dnia 29 stycznia 2014 r. uzyskała uprawnienie do rozpowszechniania od dnia 15 lutego 2014 r. w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programu telewizyjnego pod nazwą „TVP ABC”.

www.uke.gov.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl