fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] O. dr T. Rydzyk CSsR: Widzimy coraz bardziej potęgujące się ataki na Kościół, na duchownych

Widzimy cały czas coraz bardziej potęgujące się ataki na Kościół, na duchownych. Dzisiaj się dowiadujemy o ataku na księdza w Mosinie, został pobity dlatego, że zwracał uwagę na niewłaściwe zachowanie ludzi, jakiś mężczyzn, którzy pili alkohol w kruchcie kościoła – wskazał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja, w audycji „Aktualności dnia”.

Coraz częściej wierni w Polsce i na świecie są świadkami narastających ataków na Kościół i jego pasterzy.

– Widzimy cały czas coraz bardziej potęgujące się ataki na Kościół, na duchownych. Dzisiaj się dowiadujemy o ataku na księdza w Mosinie, został pobity dlatego, że zwracał uwagę na niewłaściwe zachowanie ludzi, jakiś mężczyzn, którzy pili alkohol w kruchcie kościoła i załatwiali potrzeby fizjologiczne. No to ksiądz zwrócił im uwagę. (…) Tych rzeczy było więcej: ugodzenie nożem, ksiądz w szpitalu się znalazł, poważna sprawa była we Wrocławiu, już zapomnieliśmy, w Szczecinie, w innych miastach – podkreślił dyrektor Radia Maryja.

Hejt na kapłanów nasilił się po emisji filmu „Tylko nie mów nikomu”, którego autor skomentował wezwanie policji do 13-latka, który dopuścił się profanacji Najświętszego Sakramentu.

– Te wszystkie rzeczy – idzie potężny hejt na księży, chociażby to, co z Najświętszym Sakramentem zrobił 13-latek. Wypluł Hostię i później włożył do kieszeni. Ksiądz zwrócił uwagę, wezwał policję, bo to jest świętokradztwo. I cóż ten twórca takiego działania złego z tym filmem, który tak bardzo chciał zszokować wszystkich [„tylko nie mów nikomu”-red.] właściwie sugerującego, że wszyscy księża to pedofile, najgorsza kategoria ludzi w społeczeństwie, co jest nieprawdą, nie mówi o wielkich bohaterach, o wielkich świętych, o tym, ile Kościół wycierpiał i tak dalej. I co pisze? „Ścigają dziecko wypluwające opłatek. Gdzie my …… żyjemy?” –wskazał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

To narasta coraz bardziej – kontynuował założyciel toruńskiej rozgłośni.

– Obserwuję od jakiegoś czasu, to już od lat, ale teraz znowuż to powróciło – ten niewybredny atak na księży. Pamiętamy ten niewybredny atak na księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który powiedział prawdę. Wybitny teolog, filozof, wybitny profesor i doktor habilitowany na najlepszych uniwersytetach w świecie powiedział prawdę i jaki hejt, wyzwiska najgorsze, jakieś krzyki i awanturowanie się pod pałacem biskupim. Na to nie można się zgodzić, bo to jest wzbudzanie nienawiści, to jest wykorzystywanie do rozszerzania nienawiści, mediów, mediów społecznościowych, internetu, mówienie na cały świat dlatego, bo oni są bogami ci pseudodziennikarze. Oni są bogami, bo wyjdzie gdzieś w jakimś TVN-ie, Polsacie, dawniej jeszcze w Superstacji, czy w gazetach – podsumował redemptorysta.

Całą rozmowę z o. dr. Tadeuszem Rydzykiem CSsR w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj